„Zklamání je obrovské, protože záměr, se kterým jsme šli do zápasu, nám dlouho vycházel. Myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon,“ začal hodnocení před televizními kamerami navenek klidný plzeňský trenér Michal Bílek.

Sparťan Jan Kuchta přispěl gólem k výhře nad Plzní
Emoce tryskaly. Kuchta to natřel rozhodčím. Gól z penalty? Symbolika s Berbrem

Litoval především vyrovnávací branky Sparty v nastaveném čase první půle. „To byla škoda,“ hlesl kouč Viktorie. V úvodu druhé půle se už jeho svěřenci radovali, když v 51. minutě ve skrumáži podruhé dotlačil míč za brankovou čáru Durosinmi, ale sudí Orel pískal Chorému faul na Krejčího, ale z televizních záběrů bylo patrné, jak se oba hráči drželi navzájem.

Ještě více vzruchu přinesl samotný závěr utkání, kdy Kuchta nastřelil ruku plzeňského kapitána Hejdy. Rozhodčí neváhal a hned ukázal na penaltový puntík a stopera Viktorie po druhé žluté kartě vyloučil. Vše pak ještě zkoumal VAR, ale verdikt sudího platil a Krejčí vystřelil Spartě tři body.

„Mrzí mě ten penaltový zákrok, kdy měl Hejda ruku u těla. Tohle písknout v 99. minutě…,“ na chvilku se Michal Bílek odmlčel… „Pro nás to bylo hodně kruté,“ doplnil trenér plzeňské Viktorie, který tentokrát zvolil systém se třemi stopery.

„Derby nám trošku ukázalo, jak Spartu nenechat hrát a dostat ji trochu do problémů. Hráli jsme na tři útočníky, ti měli napadat jejich stopery. Hráli jsme jeden na jednoho téměř po celém hřišti, dlouho nám to vycházelo. Myslím si, že za dřinu a předvedený výkon si kluci minimálně bod zasloužili,“ dodal smutným hlasem Michal Bílek.

Viktoriáni kolo před koncem základní části FORTUNA:LIGY ztrácí na Spartu se Slavií devět bodů, boj o titul už se zdá být jen v oblastí teorie. Přesto není potřeba nic vzdávat, už v neděli přijedou do Plzně zachraňující se Teplice.


Načítám tabulku …