Po epidemii měli svěřenci boleslavského trenéra Jozefa Webera k optimální formě asi tak daleko, jako Milan Baroš ke gólu v závěru své reprezentační kariéry. Zkrátka a dobře, drhlo to. A „Weberovci“ místo hladového tygra připomínali neškodné kotě.

Ale to je teď pryč, Boleslav po povedené sérii s Budějovicemi buší na Evropu. Stačí „maličkost“ - ve dvojzápase přehrát rozjetou Bohemku.

„Uklidnili jsme se výhrami. Půjdeme do toho se vztyčenou hlavou. Musíme si věřit. Hrajeme doma a je to šance, kterou musíme využít,“ řekl před sobotním soubojem mladoboleslavský středopolař Lukáš Budínský.

Bohemians jedou na vlně

Pražané jsou ale v nadstavbě největší překážkou, kterou musí Boleslav odstranit. Bohemians z posledních deseti ligových střetnutí osmkrát triumfovali, padli jen jednou se Spartou (0:1). Klokani ve své nadstavbové sérii udolali houževnaté Slovácko dvakrát 2:1 a na jaře jsou obrovským překvapením.

Právě Budínský je odchovancem Bohemians. A přestože jsou pro něj vzájemné zápasy pořád specifické - v zelenobílém dresu nasbíral 61 startů - ve finále to půjde stranou. „Hrají dobře, mají výsledky. Je tam dost rychlíků, ale trenéři nás určitě pořádně připraví,“ dodal Budínský pro klubový web.

Sobotní bitva startuje v Mladé Boleslavi ve 20.00 a duel je považován za rizikový, zápas tak budou provázet zpřísněná opatření bezpečnostních složek. Vstup na stadion bude umožněn jen permanentkářům a padesáti fanouškům Bohemians. Volné vstupenky nejdou do prodeje vůbec.