Úřadující mistr se v pátečním utkání 25. kola FORTUNA:LIGY střetne s Teplicemi. Duel na severu Čech začíná v 18.00 hodin a v přímém přenosu ho vysílá ČT2.

Podzimní mač v Plzni vyhrála Viktoria 1:0 gólem Aleše Čermáka. Viktoriánům se daří i na hřišti soupeře, protože v Teplicích prohráli naposledy v roce 2013.

Asistent teplického trenéra Pavel Drsek očekává jinou Plzeň než minulé kolo proti Spartě. „Přijede koncentrovaný soupeř, protože dostal pořádný nářez na Spartě. Myslím si, že teď jsou v Plzni všichni v pozoru. Zápas proti Viktorii nebude jednoduchý. Budou chtít tady něco uhrát, ale my také budeme chtít bodovat, protože hrajeme doma,“ řekl Drsek.

Podle něj Viktoria musí vyhrávat každý zápas, protože je to Plzeň a hraje o titul a o evropské poháry. „Máme nějaký plán, ale nechám si ho pro sebe. Nerad bych ho prozrazoval. Doufám, že budeme hrát pěkný a účelný fotbal, abychom soupeři sebrali nějaké body,“ dodal Drsek.

Teplicím se vrací vykartovaní Vondrášek a explzeňský Jakub Hora. Naopak chybět budou další exviktorián Tomáš Kučera (čtyři žluté karty) a zraněný Levakovič. „I když budeme ve středu hřiště oslabení o Kučeru, tak budeme hrát pořád stejně. S jeho absencí se musíme vypořádat,“ uvedl teplický asistent.

Navrátilec do sestavy Tomáš Vondrášek považuje Viktorii za těžkého a zkušeného soupeře vedeného dobrým a zkušeným trenérem. „Takže uvidíme, co si Viktoria na nás připraví. My se ale musíme dívat na sebe, protože potřebujeme bodovat. Proč by se to nemohlo povést doma s Plzní? Doufám, že přijde dost lidí a zápas si užijeme,“ tvrdil Vondrášek.

Teplice se nechtějí nechat ukolébat herní krizí Viktorie. „V minulých sezonách také nehráli pohledný fotbal, ale zápasy urvali silou. Musíme být ve střehu, protože nás mohou kdykoliv potrestat,“ je přesvědčen Vondrášek.