Osmapadesátiletý kouč na začátku října po jedenáctém ligovém kole předčasně skončil na lavičce Baníku Ostrava, odpočívat nebude.

Naopak, v zimě po odvolaném Janu Jelínkovi převezme Zlín, kam to má z rodného Přerova kousek.

Angažování bývalého reprezentačního kouče potvrdil majitel klubu Zdeněk Červenka.

„Jsem moc rád, že jsme se domluvili. Potřebujeme zkušeného trenéra s autoritou, který mužstvo pozvedne v tabulce výš. Nikoho lepšího, kdo by byl volný, nevidíme. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat, a dosáhneme na kýženou záchranu,“ řekl serveru sport.cz Červenka.

Vrba by měl smlouvu na Letné podepsat začátkem příštího týdne. Schůzku s majitelem Červenkou má v pondělí.

Do té doby se bude mužstvo chystat pod vedením Víta Vrtělky a jeho asistentů Petra Jiráčka a Jozefa Šišjáka.

Zlín před měsíční dovolenou ještě odehraje dva zápasy Tipsport ligy proti Trenčínu a Trnavě.Vrba se předposledního týmu FORTUNA:LIGY ujme až na startu zimní přípravy na začátku ledna.

Před sebou má těžkou šichtu. Na boj o titul či evropské poháry musí zapomenout, hlavní Vrbovým úkolem je záchrana v lize.

Zlín je po první polovině sezony s pouhými dvanácti body na barážové patnácté příčce, od posledního sestupového místa, které nyní patří Pardubicím, má jen dvoubodový náskok.

Vrba nyní bude muset složit nový realizační tým, s pomocí vedení klubu mužstvo posílit. Ve hře je příchod útočníka Kozáka ze Slovácka, v Baťově města padají i další jména. Mluví se i o návratu kouče Jana Kameníka do pozice asistenta, bývalému nadřízenému z Plzně může pomáhat i Jiráček.

Na Letné po vypršení smlouvy naopak skončil útočník Jawo, jenž má namířeno do Mladé Boleslavi. Jinak zbytek týmů zatím zůstává.

Hlavní zodpovědnost bude mít Vrba.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v prvním zápase zimní Tipsport ligy podlehli Zbrojovce Brno 0:2.
Podívejte se: ševci v Tipsport lize podlehli Brnu, nastoupili i dorostenci

Přerovský rodák slavil největší úspěchy s Plzní, s níž získal tři ligové tituly a třikrát si s ní zahrál skupinu Ligy mistrů. Reprezentaci trénoval od prosince 2013 do června 2016 a dovedl ji na mistrovství Evropy.V BANÍKU VYDRŽEL JEN 149 DNÍPůsobil také na Slovensku v Púchově a Žilině, za sebou má angažmá v bulharském Ludogorci Razgrad a krátce vedl také ruskou Machačkalu.

Fanoušci Zlína věří, že si povede lépe než v Baníku, kam se vrátil po dlouhých osmnácti letech, ale v Ostravě vydržel jen 149 dní. Bilance pětiměsíční štace osmapadesátiletého trenéra byla tristní.

Baník pod vedením Vrby odehrál 11 ligových utkání, v nichž získal pouze jedenáct bodů a krčil se na čtrnácté příčce tabulky nejvyšší soutěže. Navíc Slezané horko těžko přešli v poháru přes třetiligovou Kroměříž. Museli až do penalt.

Vrba vedl Slezany naposledy 9. října při bezbrankové remíze na hřišti Slovanu Liberec. „Situace je taková, jaká je. Po jedenácti kolech jsme na čtrnáctém místě tabulky, našim představám neodpovídají ani výsledky, ani výkony,“ uvedl tehdy Luděk Mikloško, šéf sportovního úseku Baníku.

Ani poslední dvě nepříliš vydařená Vrbova angažmá ve Spartě a v Baníku vedení Zlína od angažování kouče neodradila.

„Já jsem přesvědčený, že mu to ve Zlíně sedne. Nabízí se paralela s Michalem Bílkem, který u nás před časem restartoval trenérskou kariéru. Věřím, že teď s Vrbou nastartuje novou éru celý náš klub,“ přeje si zlínský šéf.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …