Dosáhli jste prvního vítězství v sezoně, to musí být skvělý pocit?

Poslední kolo v Opavě nám výsledkově nevyšlo, přestože jsme podali velmi dobrý výkon. I proto byl zápas s Bohemians pro nás obrovsky důležitý. Nebylo to vůbec jednoduché, o to více jsem rád, že jsme zápas zvládli.

Navíc jste se postaral o vítěznou branku. Nepřišlo vám, že hráči soupeře při rozhodujícím rohovém kopu podcenili vaše bránění, jelikož vzrůstem nepatříte k nejvyšším hráčům?

Těžko říct. Spíše si myslím, že máme hráče, jako jsou Zemič (Martin Zeman) a Honza Rezek, kteří to výborně kopou. Proto máme ve standardních situacích velkou kvalitu a těžíme z toho. Ostatně ukázala to i první branka Marka Kodra, který má snad na hlavě magnet (úsměv).

Byl to zatím váš nejdůležitější gól?

Já si cením každého gólu. Podobně jsem rozhodl i třeba jarní utkání minulé sezony doma s Karvinou. Doufám, že teď budou přibývat a pomohu tím týmu k dalším bodům.

Věříte, že by vám mohl pomoci i do základní sestavy?

Samozřejmě, že každý chce hrát. Trenér vsadil v úvodu sezony na jiné hráče, ale určitě nejsem typ, který by se urazil. Čekám na svou šanci, a když přijde, snažím se, abych ji maximálně využil.

Konečně jste prolomili i střeleckou smůlu, je to velká úleva?

Dali jsme tři branky, takže super!

Za stavu 2:0 jste ale mohli přidat i další góly a zápas mnohem dříve rozhodnout, že?

V tréninku se na koncovku zaměřujeme, snažíme se na tom pracovat. Ale na druhou stranu vidím plus v tom, že si tolik šancí dokážeme připravit. Vím, že to může znít jako klišé, ale ono není jen tak si takové množství příležitostí vytvořit. Zároveň tak máte větší pravděpodobnost, že branku vstřelíte.

O výhru vás mále připravil bývalý spoluhráč Ibrahim Keita, připravovali jste se na něj nějak speciálně?

Ibra je hodně nepříjemný pro obránce velmi nepříjemný hráč, je silný a podle mě má vynikající předpoklady stát se vynikajícím útočníkem. Samozřejmě nějaká slova směrem k němu od trenéra padla, ale připravovali jsme se na celou Bohemku. To, že vstřelil dva góly, mu upřímně velmi přeju, ale jsem šťastný, že tři body jsme získali my.