Po signálu z rohového kopu zahrozil jako první domácí kapitán Rundić, jeho střela po přiťuknutí Ba Louy skončila těsně vedle.

Komplikací pro domácí bylo brzké odstoupení Dreksy, jehož nahradil Bukata a Janečka se tak stáhl na post stopera.

Sigma nepůsobila zalezle, ale aktivnější byli přece jen domácí, kteří se však brzdili sami nepřesnými přihrávkami.

Ve 27. minutě přišla velká šance domácích. Smrž nejprve z úhlu nastřelil brankáře Mandouse, k balonu se pak dostal Petráň, z malého vápna ale nepropálil obranu Hanáků a byl z toho jen roh.

Po něm střílel pohotově, ovšem nepřesně Smrž.

Vepřek mířil do své brány

Olomoučtí měli velkou šanci po kiksu Bukaty, který hasil hluboko v poli odkopem Pastornický a Sladký mu okamžitě zkoušel vrátit balon do prázdné brány snad z pětačtyřiceti metrů. Karvinští se ubránili.

Na opačné straně se nečekaně na hrotu objevil Rundić, přiklepl míč Lingrovi, jehož pokus zblokovali hosté na další rohový kop.

Sigma odpověděla vzápětí, už ale gólově. Zahradníček našel rozběhnutého Gonzáleze a ten přelstil Pastornického – 0:1.

V 38. minutě si dal málem vlastní gól Vepřek, když hlavičkoval v záklonu za Mandouse, ten ale míč před čárou doběhl.

V 53. minutě se pokoušel zakončit Ba Loua, Mandous sebou švihl na zem a střelu vyrazil na roh.

O minutu později střílel placírkou po kombinaci s Petráněm opět Ba Loua, jenže pouze doprostřed brány, a tudíž do připraveného Mandouse.

Domácí se snažili srovnat, Bukata ale poslal z hranice velkého čtverce balon do kotle olomouckých fanoušků.

Po hodině hry napřáhl k ráně Vukadinović, jeho umístěnou střelu k tyči Mandous vytáhl na další roh.

Pomohla standardní situace

V 73. minutě zahrávali Karvinští trestňák, Ba Loua našel Lingra a ten srovnal na 1:1.

Sigma přispěchala okamžitě s odpovědí, Plšek ale jen nastřelil vyběhnuvšího Pastornického!

Domácí se snažili o rozhodující gól, ten ale nepřišel. Olomouc naopak v poslední minutě nastavení měla šanci, kdy se na hranici vápna zjevil Zmrzlý, ale v koncovce zamrzl a poslal balon vedle.

MFK Karviná – Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 73. Lingr – 32. González. Rozhodčí: Pechanec – Šimáček, Ratajová. ŽK: Bukata, Smrž – Vepřek, Houska, Beneš. Diváci:v 2487.

Karviná: Pastornický – Krivák (56. Hanousek), Dreksa (10. Bukata), Rundić, Čonka – Smrž, Janečka – Ba Loua, Vukadinović, Lingr – Petráň (71. Petkov). Trenér: Jarábek.

Olomouc: Mandous – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Zmrzlý – Zahradníček (86. Hála), Houska, González (63. Texl), Falta (90. Látal) – Plšek. Trenér: Látal.