„Jsem rád, že se vracím domů, měl jsem to tak v hlavě delší dobu. Ale určitě to sem nejdu jen nějak dohrát. Pořád mám chuť. Mým přáním je hrát tady zase o poháry,“ řekl šestatřicetiletý Hubník, který bude oblékat dres se čtyřkou na zádech.

„Věříme, že nám Roman pomůže především na hřišti, ale zároveň, že svou osobností a zkušenostmi dokáže ovlivnit dění v šatně a být prodlouženou rukou trenéra,“ řekl sportovní ředitel Ladislav Minář.

V Plzni strávil Hubník s krátkou přestávkou sedm let. Získal s ní tři mistrovské tituly, zahrál si Ligu mistrů. „Momentů tam bylo hodně, bude na co vzpomínat,“ usmál se. V tom, že ale ve Viktorii skončí měl jasno už delší dobu, přestože znovu dostal nabídku na prodloužení kontraktu o další rok.

„Panu Šádkovi jsem říkal už asi tři roky, že po sezoně skončím, ale nakonec jsem vždycky prodloužil. Tentokrát jsem ale už opravdu od zimy směřoval k návratu,“ prozradil Hubník, který bude kmenovým hráčem Olomouce po třinácti letech.

„Nějaké jiné nabídky byly i z ligy. Jedna od bráchu z Frýdku-Místku,“ rozesmál se Hubník. „Ale řešili jsme jenom Olomouc,“ dodal.

„Mám tady rodinu. Malý hraje za Sigmu a osobně se právě tady cítím doma. Cestování mezi Plzní a Olomoucí bylo náročné. Jsem rád, že to odpadá a můžu se soustředit jen na fotbal,“ uvedl.

S Plzní by se měl rozloučit v posledním domácím zápasem s Libercem. "Něco se chystá, měl bych vyběhnout aspoň na chvíli," řekl.

Zelená k odchodu pro Jemelku?

V kádru Hanáků od léta devětadvacetinásobný reprezentant rozšíří už tak solidní obsazení na postu stoperů. S Václavem Jemelkou, Vítem Benešem a nyní i Hubníkem mohou Olomoučtí vybírat s vysoce kvalitního materiálu.

„Konkurence je vždycky dobrá a Olomouc měla vždycky dobré stopery,“ mrknul Hubník spiklenecky na vedle sedícího Davida Rozehnala, který se nově zapojuje do chodu Sigmy jako funkcionář.

Přesto se spekuluje o tom, že právě Hubníkův návrat do Olomouce by měl znamenat zelenou k odchodu pro Jemelku. Ten chtěl už v zimě využít nabídky kazašského Kajratu Almaty, ale klub ho nepustil.

„Stát se může cokoliv, ale k dnešnímu dni není nic zajímavého. Uvidíme, ještě nás čekají dva ligové zápasy. Každopádně musíme být připravení,“ dodal sportovní ředitel Minář.