„Při pravidelném testování na přítomnost viru SARS-CoV-2- byl v klubu 1.FC Slovácko nalezen vyšší počet pozitivních případů. Klub je v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a o případném odložení utkání rozhodne LFA,“ uvedl ve zprávě mluvčí uherskohradišťského klubu Marek Jurák.

Podle informací Deníku mělo pozitivní test na covid-19 hned několik hráčů prvního mužstva, nakažení jsou i členové realizačního týmu a lidé z managementu.

Moravané tak zřejmě čeká desetidenní karanténa. V ohrožení je tak nejen páteční televizní duel s Pardubicemi, ale i následující venkovní bitva s Olomoucí.

Nepříjemná zpráva 

Pro Svědíkův tým je to nepříjemná zpráva i vzhledem k tomu, že na jaře měl výtečnou formu a z posledních deseti utkání hned osmkrát zvítězil a dostal se před Jablonec na třetí místo. Nyní je tréninková činnost přerušená. Slovácko čeká, co se bude dít dál.

Kvůli covidu-19 už v této sezoně musela do karantény polovina prvoligových celků a odložena byla řada zápasů. Problémy s koronavirem měly i další týmy, které ale do izolace nemusely.

Naprostá většina utkání se už dohrála, aktuálně jsou odloženy dva duely pražské Sparty. K dohrávce 21. kola doma s Příbramí nastoupí Letenští v úterý, zápas nadcházejícího 22. kola v Jablonci zatím náhradní termín nemá.