A nově se jim hlásil Ibrahim Traoré, 34letý záložník z Pobřeží slonoviny, který působí v Česku od roku 2014. Dva roky hrál druhou ligu v Táborsku, pak přestoupil do Zlína a od září 2018 byl ve Slavii, s níž získal tři ligové tituly. V poslední době už ale nenastupoval pravidelně.

Teď se tedy zkusí prosadit v plzeňské Viktorii. „Ibrahim má svolení zapojit se do přípravy Viktorie Plzeň. Forma jeho působení v našem týmu se bude řešit v nejbližších dnech,“ okomentoval nástup Traorého do letní přípravy generální ředitel plzeňského klubu Adolf Šádek.

SK Sigma Olomouc - Zahájení letní přípravy 2023
Juliš: Zahraničí jsem si představoval jinak. Sparta? Nikdy neříkej nikdy

Traoré je vedle navrátilců z hostování (Jedlička, Sváček, F. Čihák, Cadu, Kronus) a mladíků z béčka (Gaszczyk, Paluska, Hašek) jediná nová tvář v zatím 29členném kádru. K němu je třeba připočítat Šulce s Hranáčem, kteří odletěli s národním týmem do 21 let na Euro do Gruzie.

V kádru zůstal Řezník

Později se do přípravy plzeňské Viktorie zapojí také krajní záložník Erik Jirka, jenž si plní povinnosti u slovenské reprezentace, a mladý gólman Viktor Baier, který je na zahraničním turné se Světovým výběrem Bayernu.

Reprezentační povinnosti si u týmu Beninu plní i stoper Mohamed Tijani, jehož budoucnost se bude řešit v nadcházejících dnech. Další zkušený zadák Luděk Pernica absolvuje rehabilitaci po operaci kolene. V kádru zůstává i krajní bek Radim Řezník, který jedná s klubem o nové smlouvě.

V nově zrekonstruované CFIG Areně se odehrál první fotbalový zápas Fortuna ligy mezi FK Pardubice a SK Slavia Praha. Vít Zavřel (vpravo) pomáhal přestříhávat slavnostní pásku
Pojďme vrátit fotbal do Pardubic, řekli si. Dnes hrají na novém stadionu ligu

Plzeňskou kabinu naopak po vypršení kontaktu opustili Pilař (Hradec Králové), Kaša, Káčer, Čermák (všichni Dunajská Streda), Hybš (Bohemians 1905) a Falta, hostování skončilo brankáři Zadražilovi (Táborsko). První společný trénink absolvují viktoriáni v úterý dopoledne.

Kádr Viktorie
Brankáři: Baier (zapojí se po Světovém výběru Bayernu Mnichov), Jedlička, Staněk, Sváček, Tvrdoň.
Obránci: Čihák, Havel, Hejda, Holík, Hranáč (zapojí se po ME U21), Jemelka, Paluska, Pernica (v rekonvalescenci), Řezník.
Záložníci: Bucha, Gaszczyk, Jirka (zapojí se po kvalifikaci ME), Kalvach, Kopic, Květ, Mosquera, Cadu, Ndiaye, Sýkora, Šulc (zapojí se po ME U21), Traoré, Vlkanova.
Útočníci: Durosinmi, Hašek, Chorý, Kliment, Kronus, Vydra.