Už ve 14. minutě prostrčil Falta do vápna na Chytila. Debutant v základní sestavě, který dostal přednost před Yunisem, vystřelil na zadní tyč a tam jeho střelu doklepl poctivě dobíhající levý obránce Vepřek.

Byl to velmi důležitý moment, protože Liberec potvrzoval, že v posledních zápasech hraje v dobré formě. Do konce poločasu byl na Hané nebezpečnější. Dvě Musovy šance ale pokryl brankář Mandous, Malinský s Breitem pálili vedle a Marův propagační pokus skončil v Mandousových rukavicích.

I po přestávce se hrálo podle podobných not. Nejdřív sice pokoušel levačkou štěstí Houska, který mířil vedle. Pak už ale nebezpečné situace zase přibývaly hlavně před Mandousem. Největší příležitost měl Musa, který pláchl obraně po přihrávce Mary, ale za překonaným Mandousem na poslední chvíli zasáhl Vepřek.

S blížícím se koncem tlak Liberce narůstal, nicméně olomoucké brejky končily většinou hned záhy nepřesností. Nervozita z možného ukončení osmizápasové série bez vítězství byla víc patrná.

Až těsně před koncem dohráli Hanáci do zakončení akci, po které Pabla vychytal po centru Zahradníčka brankář Nguyen.

Výhru nakonec ale uhájili.

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branky: 14. Vepřek.

Rozhodčí: Denev – Blažej, Koval. ŽK: Plšek, Zmrzlý - Potočný, Breite, Karafiát. Diváci: 2816.

Sigma: Mandous – Sladký, Beneš, Štěrba, Vepřek – Houska, Zmrzlý – Zahradníček (90.+2 Hála), Plšek, Falta – Chytil (51. Yunis, 73. Pablo). Trenér: Jiří Neček.

Liberec: Nguyen – Mikula, Karafiát, Kačaraba, Hybš – Mara (81. Kuchta), Oscar (89. Chaluš) – Malinský, Breite, Potočný (65. Pešek) – Musa. Trenér: Pavel Hoftych.