Fanoušci, ale i samotní viktoriáni už odpočítají poslední dny do startu ligového jara. Na jeho úvod přijede do Štruncových sadů v sobotu Hradec Králové, pátý tým tabulky.

A o zápas je mezi fanoušky velký zájem. Každý chce být u toho, až budou plzeňští fotbalisté hájit první příčku, která by znamenala obhajobu mistrovského titulu. „Zpráva o velkém zájmu nás těší. Potvrzuje to, že v Plzni máme skvělé fanoušky, a těším se na ně, až to všechno vypukne,“ vzkázal ještě ze španělského Benidormu kapitán Lukáš Hejda.

Theodor Gebre Selassie
Dítě se nemá trápit tím, jestli táta vyhraje, nebo ne, říká Gebre Selassie

On však kvůli trestu za čtyři karty usedne jen na tribunu, ve stoperské dvojici s Pernicou ho nahradí Kaša. I jinak se sestava pro start ligového jara rýsuje. Hodně napověděla páteční generálka s norským Molde. „Tak dva otazníky tam ale jsou,“ prohlásil poté plzeňský asistent Pavel Horváth.

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v generálce na ligové boje na soustředění ve Španělsku norské Molde FK 2:0.Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v generálce na ligové boje na soustředění ve Španělsku norskému Molde FK 2:0.Zdroj: FC Viktoria Plzeň

„Spíš se budeme rozhodovat podle posledních dnů, než podle zápasů na soustředění. Musíme vybrat ty, kteří budou nejvíc úspěšní. Je radost mít v kádru dvacet hráčů, kteří mají formu,“ upřesnil asistent trenéra Michala Bílka.

Ze složení základní jedenáctky se dá vytušit, že jde o pozice na krajích zálohy a na pozici pod hrotem, protože kolumbijský středopolař Mosquera i Vlkanova se potýkali ještě i na soustředění ve Španělsku se zdravotními problémy.

Sparta v generálce před startem druhé části FORTUNA:LIGY porazila na Letné německý Norimberk 3:1.
Vítězná generálka. Sparta přejela Norimberk. Priske: Posily přinesly dynamiku

Vůbec do zápasů ještě nenaskočil ani v zimě příchozí reprezentant Vydra. Generálku navíc musel kvůli svalovým potížím vynechat Sýkora, na soustředění ani nejeli další tři zranění hráči (Kliment, Řezník, Tijani), u těch je vyloučeno, že by úvod jara stihli.