Čtyřiadvacetiletý Brazilec, který přišel do Česka před třemi lety, podepsal v Edenu kontrakt do června 2026. „Když jsem přišel do Česka, tak jsem snil o tom, že budu hrát v nejlepším týmu tady. Teď se mi to splnilo,“ zářil v rozhovoru na klubovém webu Slavie.

Cíle si dává jen ty nejvyšší. „Chci být šampionem FORTUNA:LIGY, Konferenční ligy i MOL Cupu. Miluju to. Poslední sezonu jsme s Plzní vyhráli můj první titul v životě. Je to úžasné, chci být zase mistr.“

Útočník Václav Jurečka přestoupil ze Slovácka do Slavie Praha.
Odměna za životní sezonu. Kanonýr Jurečka přestoupil ze Slovácka do Slavie

Ve Slavii se potká s Ondřejem Lingrem, kterého zná z Karviné. Ve slezském klubu spolu hráli na jaře 2019. Lingr se mezitím vypracoval v reprezentanta a v poslední sezoně byl nejlepším ligovým střelcem Slavie.

„Ondra Lingr byl velmi dobrý hráč už tenkrát. Bylo vidět, že je velmi kvalitní. Tady vyrostl ještě desetitisíckrát. Teď je úspěšný a hraje za národní tým. Kvůli tomu jsem na něj pyšný. Je vidět, jak moc se ve Slavii posunul,“ pochválil parťáka Santos.

Brazilský zadák může hrát stopera i na pravém a levém kraji obrany. Santos v české lize působí od jarní části sezony 2019/20, v nejvyšší soutěži má na kontě 67 zápasů a tři branky.

„Jsme moc rádi, že jsme Eduarda získali. Nejen při vzájemných zápasech, v dresu Karviné i Plzně, na nás udělal velký dojem. Hodně si slibujeme od jeho fyzických dispozic, 196 centimetrů výšky z něj dělá výborného hlavičkáře. Cenná je i jeho univerzálnost v obranné fázi, může zahrát stopera i na křídlech. Je mu 24 let, nejlepší roky má ještě před sebou. Doufáme, že ve Slavii díky servisu trenérského týmu ještě výkonnostně poroste,“ řekl sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Ondřej Kúdela v dresu Slavie.
Kúdela opouští Slavii. V exotickém působišti si přijde na pohádkový plat

Brazilský obránce se stal třetí letní posilou Slavie. Před ním Pražané získali pravého beka či záložníka Davida Douděru a útočníka Václava Jurečku. Tým z Edenu naopak opustili zadáci Alexander Bah s Ondřejem Kúdelou.