Poslední duel ve Slezsku mají jistě fanoušci dobře uložený v paměti. Svěřenci Václava Jílka vyhráli loni na podzim v 5:3. A právě tato bitva se stala jedním ze symbolů úspěšné sezony. Sigma před rokem v Karviné ukázala útočný fotbal se spoustou šancí a taky gólů.

Ani jednoho se jí ale v probíhajícím ročníku nedostává tolik, kolik by si představovala. I proto je Karviná aktuálně o bod před Olomoucí na 12. místě, zatímco Hanákům patří 14. příčka.

„Evropské poháry jim ublížily vzhledem k užšímu kádru, který mají. Vytížení bylo enormní. Ale fotbalovou kvalitu mají a nepatří na příčky, kde momentálně jsou. V průběhu sezony se určitě posunou výš,“ říká před zápasem trenér Karviné Roman Nádvorník.

I kouč Sigmy Jílek si uvědomuje, že jeho tým čeká regulérní záchranářská bitva. „Pro oba týmy je to velmi důležitý zápas, protože nejsou v komfortní situaci. Vzpomínky na minulý rok jsou hezké, ale jsme v naprosto jiném rozpoložení,“ řekl.

„Karviná poslední zápas na Baníku odehrála velmi kvalitně. Ukázala také nové tváře a nové možnosti. Jako v každém ligovém utkání to nebudeme mít lehké,“ doplnil.

Karvinští vydřeli v posledním kole v malém derby v Ostravě bod za remízu 1:1 a na tento výkon chtějí navázat. Postrádat bude kouč Nádvorník záložníka Letiče kvůli trestu za vyloučení, nejistý je start útočníka Wágnera. Fit je naopak klíčový hráč týmu Lukáš Budínský.

„Bude třeba ho eliminovat. Kvalita finální a předfinální fáze je stejně jako jeho kopací technika nadstandardní,“ řekl Jílek.

Tomu dělá radost návrat Šimona Falty po disciplinárním trestu. Záložník se však kvůli problémům se stopery s největší pravděpodobností postaví na kraj obranné formace a do středu se posune kapitán Vepřek. Stejně jako většinu zápasu se Zlínem by vedle něj mohl hrát Jan Štěrba.

„Štěrba i Kotouč v týdnu trénovali, což je oproti dřívějšímu stavu zlepšení. U Romana Poloma vyšetření odhalilo trhlinu ve svalu, takže to bude minimálně na tři týdny mimo trénink. Václav Jemelka by měl pomalu dobírat antivirotika a do tréninku by se snad mohl zapojit po víkendu,“ vypočítal Jílek stav mužstva v zadních řadách.