„Nemáme co ztratit,“ burcoval už po posledním zápase proti Zlínu obránce Václav Jemelka. Domácí vítězství v minulém kole, které jediným gólem zařídil útočník Martin Nešpor, Sigmu přece jen trochu uklidnilo.

„Se Slavií i potom s Libercem nás čekají těžká utkání. Tři body se Zlínem byly důležité z hlediska psychiky a sebedůvěry mužstva. Teď jsme klidnější. Ze Slavie máme respekt, nicméně nejedeme tam se strachem, ale s odhodláním podat co nejlepší výkon,“ řekl trenér Radoslav Látal.

Slavia zahájila sezonu dvěma výhrami venku. Náročný první duel ve Zlíně zvládli díky jediné brance, zato v Teplicích se rozstříleli a nasázeli domácím pětku. Usadili se tak v čele tabulky.

„Měli jsme ze začátku ligy velký respekt. Hráli jsme ve Zlíně, pak v Teplicích, k tomu jsme neměli k dispozici hřiště, kde byly koncerty, navíc reprezentanti přijeli později, byla krátká příprava. Takže jsme rádi, že máme ze dvou venkovních zápasů šest bodů, to je skvělé,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský.

„Navíc bych řekl, že postupem času jsou naše výkony kvalitnější. Teď to musíme doma potvrdit s Olomoucí,“ doplnil kouč Slavie, na kterou Hanáci z poslední doby nemají nejlepší vzpomínky.

Neporazili ji už pětkrát za sebou, přičemž poslední tři zápasy dokonce prohráli. „Musíme se vyvarovat chyb, které jsme udělali například v Plzni, a hodně se koncentrovat. Pohlídat si musíme především standardní situace, které má Slavia výborné,“ hledá recept na úspěch Látal.

Ten by v případě výhry na Slavii podle sázky s realizačním týmem musel v Liberci obléct hodně netradiční outfit v podobě sandálů s vysokými ponožkami. „Ušil jsem si na sebe bič, ale sázky se musí plnit. Kluci se rádi sází i v rámci tréninků. Rádi by trenéra viděli, jak sázku prohraje, aby se mu mohli zasmát,“ řekl Látal, který bude mít k dispozici většinu kádru.

Do formy se pomalu dostává levý obránce Kerbr i poslední posila útočník Tandir, kteří se oba prosadili v přípravném utkání za rezervu. Připraven už bude po trestu také další forvard Jakub Yunis, naopak mimo jsou zatím stále zranění Buchta, Zahradníček a rekonvalescent Hála.

Slavii by mohli chybět pouze Masopust a Baluta.

Utkání v pražském Edenu začne v neděli v 19 hodin.