Sigma tak sice prodloužila sérii bez prohry na sedm zápasů, přesto pardubický azyl ve vršovickém Ďolíčku opouštěla s pachutí. Dlouho to totiž vypadalo, že si odveze všechny tři body.

„Zápas, v němž v 93. minutě vedete 1:0 už musíte ubít. Nám se to bohužel nepovedlo. I proto je zklamání velké. Každý bod z venku je dobrý, ale tento ne. Připomnělo mi to minulou sezonu, kdy jsme takhle ztráceli zápasy,“ zlobil se trenér Sigmy Radoslav Látal.

První klíčový moment celého utkání přišel po hodině hry. Centr střídajícího obránce Radka Látala směřoval k Martinu Nešporovi, toho viditelně a hloupě přistrčil rukama Jan Jeřábek a sudí Ginzel ukázal na penaltu. K té se postavil sám olomoucký útočník s šestnáctkou na dresu a tvrdou ranou propálil brankáře Boháče.

„Věřil jsem si. Už před zápasem jsme se bavil s Davidem Houskou, který je určený taky, že bych si ji vzal, jestli proti tomu nic nemá,“ říkal Nešpor. Také on byl ale rozmrzelý z konečného výsledku.

„Hrozně mě štve, že jsme to nedohráli a vlastně soupeři darovali bod. Mohli jsme Pardubicím odskočit, jít přes Spartu a být psychicky nahoře,“ mrzelo Nešpora.

Sigma byla ve vyrovnaném zápase nejspíš o něco fotbalovější, o něco lépe kombinovala, ale o velké šance byla nouze. Spíš šlo o náznaky.

Jako když Martin Hála pronikl zprava do vápna a sražená přihrávka málem proskotačila za Boháčova záda. Stejný hráč pak byl ještě blíže brance krátce po vedoucím gólu mohl zakončit závar ve vápně Pardubic, ale obrana jej nakonec zablokovala.

Domácí začali pěknou narážečkou Hlavatého s Černým, po které první jmenovaný střílel těsně vedle. Černý se pak natahoval po centru, ale ani on v pádu netrefil mezi tyče.

Větší tlak si Pardubice vytvořily až v závěru, kdy Sigma začala bránit Výsledek. Solil, který dostal až příliš mnoho prostoru na kraji vápna, pálil tvrdě, ovšem nad. A pozdější Hufův pokus po Solilově sklepnutí společnými silami zastavili Poulolo a Hubník.

Když už to vypadalo, že Sigma nápor přečká, přišel na samém konci nastaveného času trochu zbytečný faul Sladkého a trestný kop. David Huf z něj trefil napoprvé zeď, ale dostal ještě příležitost k dorážce a tentokrát zavěsil levačkou přesně k tyči.

„Z mého pohledu jsme si vyrovnání za posledních dvacet minut zasloužili,“ řekl jeden z dvojice pardubických trenérů Jiří Krejčí.

„Určitě tam byly chyby, ale to si zhodnotíme sami na naší přípravě. Měli jsme v zápase dobrou pasáž mezi 50. a 70. minutou, ale to je málo. Finální fáze nebyla dobrá. Přesto si myslím, že jsme ztratili dva body,“ uzavřel olomoucký kouč Látal.

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Huf - 62. Nešpor z pen. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Ratajová - Lerch (video). ŽK: Jeřábek, Solil, Krejčí (asistent trenéra) - Radek Látal, Hála, Sladký. Bez diváků.

Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (80. Petráň) - Tischler (37. Cadu), Hlavatý, Solil, Pfeifer (68. Ewerton) - Černý (68. Huf). Trenér: Jaroslav Novotný.

Sigma: Mandous - Hála, Hubník, Poulolo, Zmrzlý (31. Látal) - Pablo (84. Zahradníček), Greššák, Houska (88. Sladký), Chytil (88. Zifčák), Falta - Nešpor (83. Daněk). Trenér: Radoslav Látal.