Sigma zahrozila hned v páté minutě, kdy se málem k míči protlačil Jemelka. Jinak ovšem nebezpečnější byli Bohemians. Havel dvakrát prohodil míč kolem Jemelky a Mandous musel vyrážet na rok. Po něm olomoucká obrana úplně zapomněla na Jindřiška, který hlavičkoval těsně vedle.

Hanáci měli velké problémy s kombinací. K ohrožení branky se dostávali jen z dálky. Dobré parametry měly rány Pabla i Plška, ale Le Giang v brance Klokanů si poradil. Stejně jako po střele Sladkého na zadní tyč.

To už ale Hanáci prohrávali, protože ve 30. minutě nezvládli závar ve vlastním vápně. Po centru Podaného hlavičkoval nejdřív Havel, po něm i Vacek. Jeho pokus srazil Jemelka na tyč, ale míč se dostal znovu k Havlovi, který procedil míč přes Mandouse do sítě.

Klokany zachránila branková konstrukce

Po pauze nejdřív zahrozili Bohemians z brejku, ale pak sami posadili Sigmu na koně. Le Giang po malé domů Podaného váhal s odkopem, pak trefil napadajícího Faltu a bylo to 1:1.

Sigma pomocnou ruku přijala a najednou začala soupeře přehrávat. Po brejku vracel pod sebe míč Zahradníček, Plšek ho patou přiťukl do kroku Pablobi, který však pumelicí trefil jen břevno. Za pár desítek vteřin měl po přihrávce Zimy Španěl další šanci. Ve skluzu ale střílel mimo. Zlobil se na sebe hodně mohutně a Andrův stadion si vyslechl slušnou spršku španělských nadávek.

Brankovou konstrukci Sigma trefila ještě jednou. Netypicky pravačkou napřáhl kousek za vápnem Vepřek a jistícímu Le Giangovi se asi hodně ulevilo, že olomoucký obránce nebyl o fous přesnější.

Na druhou stranu právě Le Giangovi mohli být Bohemians vděční v závěru. Ze skrumáže nečekaně vylétla střela Hály a Slovenský gólman předvedl obdivuhodný reflex, kterým uchránil remízové skóre.

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 55. Falta - 30. Havel. Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Flimmel. ŽK: Vepřek, Jemelka, Zima - Podaný, Hůlka. Diváci: 2412.

Sigma: Mandous – Sladký (85. Texl), Štěrba (24. Zima), Jemelka – Zahradníček (66. Hála), Plšek, Zmrzlý, Pablo, Vepřek – Falta, Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

Bohemians: Le Giang – Havel, Köstl, Krch, Hůlka, Podaný (80. Záviška) – Hronek, Jindřišek, Vacek (63. Bederka), Vodháněl – Nečas. Trenér: Luděk Klusáček