Začátek zápasu byl hodně opatrný. Sigma i Slovan si dobře uvědomovaly svou situaci v tabulce a proto nic neriskovaly.

Až po oťukávací čtvrthodince se osmělili jako první domácí. Ševčík oslovil pěknou přihrávkou Aaronse a ten už měl před sebou jen Buchtu. Olomoucký brankář ale jeho střelu vyrazil a o zbytek se postarali dobíhající obránci.

Sigma reagovala dlouhým pasem po křídle, který parádně zpracoval Falta a předložil ho Texlovi, ten však trefil pouze obránce. Pohříchu to byla jediná vážnější situace Olomouckých v prvním dějství.

Od 25. minuty navíc Hanáci prohrávali. Po rohovém kopu se trefil ukrajinský obránce Taras Kačaraba, ke kterému se šťastně odrazil míč od Mikuly. Olomoučtí se hodně zlobili, že těsně předtím fauloval Vepřeka. Však také situaci posuzoval videorozhodčí. Dost překvapivě ale nakonec doporučil libereckou branku uznat.

Do přestávky pak ještě hlavičkoval nebezpečně v pádu Aarons, ale nepovedlo se mu trefit prostor mezi tyčemi.

Sigma se po pauze mírně zlepšila. Přece jen se alespoň častěji dostala do blízkosti liberecké branky. Dvakrát zakončoval Texl. Jednou skončila jeho střela vedle po teči soupeře, po druhé hlavičkoval v po centru Sladkého v těžké pozici mimo sám.

To domácí Slovan měl větší šance, když Sigma přidávala na riziku. Ševčík oslovil Malinského další pěknou uličkou a Buchta opět musel vytáhnout dobrý zákrok.

Skóre se podruhé měnilo až v 76. minutě. Znnovu se trefili domácí. Koscelník po pěkné kombinaci se Ševčíkem zůstal ve vápně nepokrytý a zavěsil celkem pohodlně na 2:0.

V těch chvílích už začínalo být jasné, že Hanáci z chladného severu body nepřivezou. Navíc v 82. minutě dostal od rozhodčího Proskeho po další konzultaci s videem červenou kartu Šimon Falta za zákrok na Breiteho.

S největší pravděpodobností se ho tak nebude týkat další zápas, který Sigma hraje za týden doma proti Spartě.
Třetí a poslední ránu zasadil Sigmě v závěrečné minutě nastaveného času Matěj Hybš, který si naběhl na pas Ševčíka.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 3:0 (1:0)

Branky: 25. Kačaraba, 76. Koscelník, 90.+6 Hybš. Rozhodčí: Proske – Kotík, Mokrusch. ŽK: Mashike, Kačaraba. ČK: 82. Falta (O.)

Diváků: 3890.

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Breite, Dorley – Aarons (66. Koscelník), Ševčík, Malinský (88. Hybš) – Mashike (84. Oršula). Trenér: Zsolt Hornyák.

Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta – Plšek. Trenér: Václav Jílek.