Už začátek zápasu naznačil, že Olomoučané jsou odhodlaní se svou trudnou a pouze šestibodovou situací něco udělat. Houska pálil po narážečce a brankář Nita musel vyrážet na roh.

Pak měli Hanáci trochu štěstí, když po závaru nejdřív střílel Frýdek a pak ještě Kanga, ale modrou hradbu v čele s Buchtou nepropálili.

Pro Spartu to byla jediná šance v prvním poločase, na trávníku pak kralovali domácí. Pražané působili bez pohybu i bez nápadu, Sigma naopak předváděla „letní výkon“, kterým jasně přehrála Kajrat Almaty a potrápila Sevillu.

Domácí borci navíc úplně vymazali Kangu a nikdo jiný tvorby ve sparťanské hře nebyl schopen. Olomoučtí získávali uprostřed hřiště míče a s nimi se hnali rychle do zakončení.

Několikrát to zkoušel při chuti hrající Houska, pálil i obránce Vepřek. Vyšlo to ale až ve 35. minutě, kdy znovu napřáhl Houska a Nešpor jeho pokus nechytatelně tečoval – 1:0.

Otřesená Sparta byla až do konce první půle zralá i na další góly. Tvrdě z dálky to zkoušel Kalvach, pak Falta servíroval do šance Plškovi a sražený míč mohl uklidit z malého vápna do sítě Nešpor. Letenští však na poslední chvíli tečovali na roh.

Těsně před půlí pak Houskovu ránu vyškrábl na roh Nita.

Sparťané Buchtu nepřekonali

Do druhé půle poslal trenér Sparty Ščasný místo neviditelného Sáčka rumunského záložníka Vatajela a hosté přece jen trochu přidali. A hlavně ožili.

Do gólových šancí je Sigma nicméně nepouštěla. Snad jen hlavička Radakoviče, která ale skončila vedle, vypadala nebezpečně. Buchta pak rychlým vyběhnutím překazil Kangovu přihrávku na Tetteha. A poradil si i s Kangovým pokusem z dálky.

I ve druhém poločase tak měla větší šance Sigma. Když se Kaya srazil s dezorientovaným Costou, zůstal před Nitou sám Plšek, ale napálil jen sparťanského brankáře.

V úplném závěru Sparta Sigmu přitlačila. Publikum jen zahučelo, když se za obranou zjevil Mebrahtu, Buchta byl ale z branky včas a pokus o přehození zachytil.

Ve šlágru kola si tak možná trochu překvapivě, ale rozhodně zaslouženě došla pro všechny body Sigma. Ta se nyní bodově vyrovnala jak čtrnáctému Slovácku, tak i třináctým Teplicím. Sparta na druhé straně stále zůstává na třetím místě.

SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branky: 35. Nešpor. Rozhodčí: Franěk – Paták, Vlasjuk. ŽK: Houska, Zahradníček – Costa, Šural, Kanga. Diváků: 7259.

Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (73. Pilař), Houska, Plšek (88. Polom), Falta – Nešpor (68. Yunis). Trenér: Václav Jílek.

Sparta: Nita – Radakovič, Kaya, Costa – Chipciu, Sáček (46. Vatajelu), Frýdek, Kanga, Plavšič (76. Mebrahtu) – Šural, Tetteh (59. Pulkrab). Trenér: Zdeněk Ščasný.