V mrazu a větru mezi sněhovými vločkami trénovali fotbalisté Sigmy na umělé trávě v areálu Androva stadionu. Když se ke hřišti přiblížil sportovní ředitel Ladislav Minář, promrzlý trenér Václav Jílek roztál a po krátké gestikulaci mezi oběma muži s úsměvem na rtech zaťal ruku vítězně v pěst.

„Zítra se k nám připojí nový stoper. Jmenovat ale nebudu. Nesmím ani naznačovat,“ usmíval se Jílek i po tréninku.

Posilu do středu defenzivy si přál už od konce podzimní části sezony. „Příchod zkušeného hráče je nutnost,“ vykládal po zápase v Ostravě.

Jenže námluvy s nejmenovaným Balkáncem na začátku ledna na poslední chvíli zkrachovaly. Proti se prý postavila za minutu dvanáct hráčova manželka. Varianta B v podobě Beneše ale nevyhlíží vůbec špatně.

"Lvíče" i vítěz českého poháru

Třicetiletý rodák z Ústí nad Labem už v kariéře má leccos za sebou. S Jabloncem vyhrál český pohár, zakopal si v předkolech Evropské ligy. Patřil k nejlepším obráncům v české lize. Na kontě má i jeden start za reprezentační jednadvacítku.

V posledních dvou letech působil v Maďarsku. Nejdřív ve Vasásu, který ovšem v létě sestoupil, a tak Beneš odešel hostovat do Szombáthely. Na podzim za něj nastoupil ve 12 zápasech. „Hodně štěstí, Víte!“ rozloučil se s ním dnes maďarský klub na Facebooku.

V Sigmě může Beneše čekat 8. února pikantní debut právě proti Jablonci. V sestavě by měl ideálně zaujmout místo vedle Václava Jemelky a pomoct klubu k vylepšení 14. místa po podzimní části FORTUNA:LIGY. „Jsem přesvědčený, že když zkušený stoper přijde, budeme schopní hned od začátku jara bodovat a odskočit soupeřům," sliboval Jílek v prosinci.

Vyjde mu předpověď?