Nebude ale nijak dlouhý. Pět a půl týdne a pojede se zase naostro. FORTUNA:LIGA si v aktuálním ročníku přidala kromě základních 30 kol ještě nadstavbu, takže času a termínů není nazbyt. „Jarní“ část ligy se rozjede ještě hluboko v zimě, 9. února.

Vánoční svátky strávili Hanáci na nelichotivé 14. příčce ligové tabulky a z ní budou chtít co nejrychleji vystřelit nahoru. I proto vedení klubu shání posily. Kouč Jílek si přeje zejména středního obránce k Václavu Jemelkovi. Letní sázka na odchovance Jana Štěrbu a Jana Kotouče příliš nevyšla.

Deník Sport přinesl informace o tom, že by na Hanou mohl ze Sparty přijít Slovák Lukáš Štetina. Další zákulisní spekulace hovoří o exzlínském slávistovi Jakubu Jugasovi, který se v Edenu v nabité konkurenci neprosazoval. „Všechno jsou zatím jen domněnky a spekulace, takže to komentovat nebudu. Chytřejší můžeme být za pár dní, třeba už zítra. Uvidíme,“ řekl sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář. 

Karvinští fotbalisté začali s přípravou.
Karviná přivítala trojici posil, klíčové opory zatím zůstávají

„Posílení je nutnost. Zkušený stoper je pro nás prioritou. Když ho získáme, jsem přesvědčený, že budeme schopni hned v úvodu bodovat a soupeřům odskočit,“ prohlásil už před Vánoci kouč Jílek.

Manzia na cestě do Opavy

Z podzimního kádru by už na startu přípravy neměl být konžský záložník Budje Manzia, jenž zkusí štěstí v Opavě. Administrativně ale vše ještě definitivně dotažené není. 

Ve hvězdách je také olomoucká budoucnost útočníka Jakuba Yunise, který naznačil ve druhé polovině podzimu jistý potenciál, ale přehnané důvěry kouče Jílka nepožívá a především by mu prospěla pravidelná herní praxe. Totéž nyní platí i pro zmiňovaného zadáka Štěrbu. „Yunis i Štěrba začínají s námi. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ řekl Minář.

Dominik Mašek (vlevo) a Radim Breite
Bohemians přicházejí o další oporu. Mašek míří do Mladé Boleslavi

Za připomenutí stojí, že v Česku se na rozdíl od většiny Evropy přestupové okno oficiálně otevře až 26. ledna a zavře 22. února, kdy už budou odehrána dvě jarní kola.

Exkluzivní přátelák na Tehelném poli

V přípravě Sigma sehraje tři zápasy na Slovensku – první dva 12. ledna v Trenčíně, další pak o 4 dny později v Bratislavě. Tam spolu s domácím Slovanem otevře nově zrekonstruovaný stadion na Tehelném poli.

V domácích podmínkách pak nejprve přivítá Ružomberok a poté druholigovou Jihlavu, a to 23. ledna krátce před odletem na herní soustředění v Turecku. Tam pak mají Hanáci v plánu tři utkání. Po nich už přijde ostrý jarní start s Jabloncem.

Sigmácký vrchol roku 2018: našlapaný a bouřící Andrův stadion sledoval parádní bitvu modrobílých s hvězdnou Sevillou
Jaký rok 2018 měla Sigma? Nejdřív Evropa, pak rozpaky

Program přípravy Sigmy

3. ledna: zahájení
12. ledna: Trenčín – Sigma (2 zápasy, 12.00 a 14.00)
16. ledna: Slovan Bratislava – Sigma (17.00)
19. ledna: Sigma – Ružomberok (13.30)
23. ledna: Sigma – Jihlava (13.00)
25. ledna – 3. února: soustředění v Turecku (3 zápasy)