Sigma nastoupila kvůli několika absencím s řadou změn oproti obvyklé sestavě. Trenér Jílek hráče seskládal do rozestavení 4-4-2, ovšem role některých hráčů musely být pro soupeře vysloveně překvapující. Kvůli zranění pravého beka Sladkého se na jeho pozici zasunul záložník Zahradníček. Druhého stopera vedle Jemelky hrál jinak defenzivní středopolař Kalvach.

V minulé sezoně nejlepší střelec Sigmy Plšek zabral jeho místo čističe před stopery. A protože do základu šel také Václav Pilař, typický levák Šimon Falta se stěhoval na opačnou stranu hřiště. V době, kdy se čím dál častěji mluví o specializaci na svůj post a nutnosti postupného a dlouhodobého sehrávání, to je velmi slušný řez.

Hanáci vědomi si své nelichotivé pozice v tabulce hráli maximálně jednoduše a přímočaře se snahou za žádnou cenu neudělat chybu. Přesně jak o tom kouč Jílek mluvil před zápasem.

Takže kombinace diváci moc neviděli, zato dlouhých pasů dopředu a centrů ze stran požehnaně. Hned v 6. minutě ale taktika zafungovala. Zahradníček přetáhl centrem zprava míč na druhou stranu, kde na rohu malého vápna vyhrál klíčový souboj Václav Pilař, vrátil míč do středu a Martin Nešpor jej dotlačil do sítě – 1:0.

Dalších pohledných akcí už ale moc nebylo. Dvakrát nebezpečně levačkou pálil z hranice pokutového území Nešpor. První rána byla zblokovaná, druhá o pár vteřin později mířila těsně vedle. Z o něco málo větší vzdálenosti to pak zkoušel Falta, ale jeho přízemní pokus brankář Trmal snadno ukryl v rukavicích.

Za hosty pálil nebezpečně v prvním poločase jen exolomoucký Navrátil, ale ani Buchta neměl s jeho střelou velké problémy a zkrotil ji.
Po přestávce se míč přece jenom častěji dostal na zem, ale šancí, těch bylo pořád poskrovnu. Androvým stadionem to jenom úlevně zahučelo, když Navrátil šajtlí odcentroval a Kuchta jen těsně nedosáhl.

Na druhé straně po dlouhém pasu za obranu chyboval stoper Hofmann a Nešpor byl rázem zcela sám před Trmalem. Pokus o lob ale mladý brankář Slovácka přečetl a srazil míč na roh.

Nešpor mohl pojistit vedení Sigmy ještě jednou. Obránce Juroška fauloval na hranici vápna Pilaře a sudí Zelinka odpískal penaltu. Penaltový fantom Matouš Trmal, ale po sparťanu Kangovi vychytal velmi podobně i olomouckého útočníka. Na druhé straně hlavičoval vzápětí po standardce Kuchta a Buchta v olomoucké brance musel bleskově k tyči.

Další velké nebezpečí pro olomouckou branku přišlo, když si odražený míč zhruba 11 metrů od brány zpracovával Daníček, ale naštěstí pro Hanáky ho poslal nad. Buchta pak musel pokrýt i bombu Rezka po dalším odraženém míči.