Hanáci půjdou do utkání z pozice favoritů, souboj s posledním týmem tabulky však v žádném případě nepodcení. „V Liberci jsme si vítězství užili, ale už na pondělním tréninku jsem hráče připravoval na to, že nás čeká velice těžké utkání. Aby se potvrdily tři body z venku, musíme podat stoprocentní výkon. Bude to o soubojích i o důrazu,“ prohlásil olomoucký trenér Radoslav Látal.

Tomu se až na jednu výjimku postupně vracejí marodi. Obránce Michal Vepřek sice zůstává mimo hru, jinak trenér ale hlásil pozitivní zprávy. „Marodka se vyprazdňuje. Už se nám uzdravuje Zahradníček, trénuje s námi a uvidíme, jak to bude s jeho nasazením do zápasu. V pořádku jsou i Greššák s Nešporem,“ prozradil Látal.

Kouč by rád přivítal ještě jednoho hráče, který by posílil kádr. „Pořád jedno jméno máme, bavíme se o něm. Přestupní termín ještě je dlouhou dobu a uvažujeme o tom, že bychom ještě dotáhli jednu posilu. Musíme ale počkat, protože je to složité jednání. Uvidíme, jestli nám hráče klub pustí,“ řekl Radoslav Látal.

Posilou se však v nejbližší době nestane hráč z Nigérie, který s týmem tento týden trénoval. „Byl tady na testech v B-mužstvu. Měli jsme jej tři dny u sebe, ale to jen s výhledem do budoucna,“ dodal trenér Látal.