Celek z Vršovic byl v sobotním utkání nebezpečnější, vypracoval si víc vyložených šancí, ale nejblíže gólu byl v 80. minutě domácí stoper Simerský, který z pokutového kopu mířil nad. Ševci i přesto před Pražany uhájili jedenáctou pozici. Soupeře z hlavního města ale na vlastním hřišti neporazili dlouhých třináct let.

Trenér Páník vsadil proti klokanům na osvědčenou sestavu z vítězného utkání v Olomouci, takže od první minuty nastoupil i uzdravený kapitán Poznar, jenž před týdnem na Hané střídal kvůli poraněnému ramenu.

Hosté přijeli na Moravu bez Jindřiška, Vodháněla, Krcha a Vacka. V úvodu navíc přišli o Nováka, kterého hned v 7. minutě střídal Vaníček.

Byl to právě střídající hráč, který vypracoval první velkou šanci zápasu. Po Vaníčkově centru hlavičkoval osamocený stoper Hůlka ve vyložené pozici vedle zlínské branky.

Ševci se jen složitě vyrovnávali pohybu a důrazu soupeře, v první půli moc šancí ke skórování neměli. Jen v úvodu střílel Potočný vedle. Trestný kop Hlinky vyrazil Le Giang na roh a na konci úvodní části si brankář Bohemians poradil i s pokusem Dramého.

Na druhé straně míč propadl k Schumacherovi, ale německý krajní bek ve výhodné pozici nedokázal zakončit.

Klokani byli i ve druhé půli nebezpečnější. Po centru kapitána Dostála z pravé strany se k hlavičce prodral důrazný Puškáč. Jeho pokus ale skončil vedle.

Fastav se před Le Gianga dostávali jen velmi výjimečně, i proto to zkoušeli hlavně střelami z dálky. Neuspěl Hlinka a po něm ani Procházka.

Klíčová chvíle přišla v 79. minutě. Hostující stoper Hůlka ve vlastní šestnáctce nešťastně přišlápl patu Poznara a sudí Klíma po zhlédnutí videa nařídil pokutový kop.

Balon si překvapivě vzal stoper Simerský, vysoký zadák ale neuspěl, když míč poslal nad hostující branku. Další šance Fastav neměl, nepříliš atraktivní duel tak skončil spravedlivou plichtou.

Fotbalisté Zlína remizovali s klokany 0:0 a sérii bez porážky se pokusí protáhnout i za týden doma proti Českým Budějovicím.

FORTUNA:LIGA, 22. kolo -

FC Fastav Zlín – Bohemians 1905 0:0
Rozhodčí: Klíma - Blažej, Antoníček (Černý) | VAR: Proske | AVAR: Kotík
Žluté karty: Procházka, Čanturišvili – Pulkrab
Bez diváků. Držení míče: 48 % : 52 %. Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.
Zlín: Dostál – Fantiš (80. Cedidla), Simerský, Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký (46. Jawo) – Dramé, Poznar, Potočný (64. Čanturišvili). Trenér: Páník.
Bohemians 1905: Le Giang – Dostál, Hůlka, Köstl, Schumacher (71. Bartek) – Novák (7. Vaníček), Květ, Ljovin, Vondra – Pulkrab (85. Hronek), Puškáč (71. Necid). Trenér: Klusáček.