Začněme u Václava Kotala. Byly poslední výkony a výsledky ve vašich očích důvodem k jeho odvolání?
Těžko říct. Pravdou je, že hra Sparty neměla v poslední době svoji tvář. Když už vyhráli, tak soupeře nepřehrávali, spíš hráli hůř, ale získali tři body. Takhle se asi nedá hrát donekonečna. A na koukání to tedy taky moc nebylo. 

Trenér Pavel Vrba poprvé vedl trénink Sparty Praha.
Osobnosti neskrývají překvapení. Rošáda ve Spartě? Problém není trenér

S výměnou tedy souhlasíte?
Asi jo. Je potřeba dát týmu tvář. Aby Sparta dominovala a týmy přehrávala. To, že někdy prohraje, se může stát. Poslední výkony a představení ale byly takové všelijaké a příliš se mi to nelíbilo. Myslím, že toho vyzkoušeli už dost.

Je v silách trenéra Pavla Vrby situaci změnit?
Podle mě je. Určitě v sobě něco má, což dokázal s Plzní nejen v české lize, ale také na evropské scéně. Jak nad tím ale člověk přemýšlí, nejsem si úplně jistý, jestli je to jen otázkou trenérů. Nikdy to není jen o trenérech, nebo jen o hráčích, ale o tom, aby si to všechno sedlo a klapalo.

To asi může i nějakou dobu trvat….
Souhlasím. Všechno se ze dne na den udělat nedá a Pavel Vrba to nebude mít jednoduché. I když Sparta nechce příliš čekat, je potřeba, aby nechala trenérům nějaký čas a aby je za půl roku zase neodvolávala. Možná by pomohla i větší pravomoc pro trenéra v otázce výběru hráčů.

Čas se nabízí, Slavia vede ligu o parník a o titulu se zdá být prakticky rozhodnuto…
Přesně tak. Sezonu je nutné nějak dohrát, samozřejmě ne úplně vypustit. Trenér musí nejdříve poznat hráče i kabinu.

Trenér Pavel Vrba a jeho kotoul po zápase Plzně proti AS Řím.
VIDEO: Kotoul, hádky s reportéry a tvrdá ruka. Vrba přinese na Spartu emoce

Nemyslíte, že bude pro trenéra Vrbu překážkou plzeňská historie?
To si nemyslím. Trenéři jsou stejně jako hráči profíci. Plzeň je minulost. Určitě tam má nějaké kamarády a vzpomínky. Teď je před ním ale tahle výzva a ne zrovna malá. Sparta se svou historií má nejvyšší nároky, chce vyhrávat, hrát poháry a prezentovat se úplně jinak než v posledních letech. Nějaká plzeňská minulost by se měla hodit za hlavu. Měl by do toho jít s čistou hlavou a dokázat Spartu vrátit tam, kde by chtěla být.