„Uplynulé dva roky se intenzivně věnujeme rozvoji celého klubu včetně naší akademie a samozřejmě prioritně prvoligovému mužstvu, který je výkladní skříní klubu, s jehož výsledky v právě skončeném ročníku nejsme spokojení. Pro následující sezónu chystáme změny v očekávání zlepšených výsledků s cílem umístit se v prvoligové top pětce," prohlásil generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda.

K tomu má dopomoci nový realizační tým. V sobotu začne hráčům dvoutýdenní dovolená, po které se do přípravy vrátí pod vedením nového hlavního trenéra Marka Kuliče, který nahradí Pavla Hoftycha, jenž se posouvá na pozici sportovního manažera.

Viceprezident fotbalistů Zlína Zdeněk Grygera na tiskové konferenci
Nejvyšší trest. Grygera musí za incident v Teplicích zaplatit 50 tisíc

„Jednali jsme s několika potenciálními adepty na post hlavního trenéra, ale nakonec jsme se rozhodli pro řešení v rámci interních zdrojů a nikoliv pro personální revoluci," upřesnil volbu prezident klubu Josef Dufek s vírou, že Marek Kulič v návaznosti na pozitivní prvky uplynulé sezony prodá své pestré hráčské zkušenosti, trenérské ambice a nadstandardní komunikační schopnosti s fotbalisty všech generací. „Očekáváme, že s předáváním hráčských zkušeností talentům z naší akademie se mu podaří změnit obraz hry, aby se líbil divákům a tím nás přesvědčil, že byl nejlepším řešením pro klub," doplnil David Trunda.

„Uplynulá sezona se nepovedla a jsme hodně zklamaní. Liga byla tentokrát mimořádně vyrovnaná, navíc našemu mužstvu s technickými hráči nepomohl brzký start letošní jarní ligy na nekvalitních terénech při nepříznivých klimatických podmínkách a nepovedly se nám jarní zápasy s Pardubicemi, Brnem, Budějovicemi a Zlínem," přidává prezident Dufek.

Pardubické křídlo Vojtěch Sychra se konečně trefil před vlastními fanoušky
Závírám zadní tyč a teď jsem úkol konečně splnil, zářil po gólu štěstím Sychra

Ředitel David Trunda prozradil, co se dělo v klubovém zákulisí: „V průběhu sezony jsme několikrát řešili, jak reagovat na výkonnostní výkyvy a rozhodli se, že zachováme klidnou hlavu s cílem precizně zanalyzovat soutěžní ročník po jeho skončení, což jsme také provedli."

Asistentem trenéra pak zůstává Pavel Medynský, trenér brankářů Jiří Malík a kondičním koučem Tomáš Pupkay. Na masérský post se pak vrací Jan Skoupý.