„Dukla nám dala lekci z produktivity a vytěžila z minima maximum. Já se omlouvám našim fanouškům, protože především za druhý poločas jsme si nezasloužili ani remizovat,“ zamrzelo lodivoda Liberce Zsolta Hornyaka.

A oprávněně. Pražané působili pod novým vedoucím lavičky jako polití živou vodou a také mnohem výrazněji než Severočeši. Snažili se kombinovat, tvořit, a byť se dlouho nemohli skutečně prosadit, ukázalo se, že trpělivost růže, v tomto případě góly, přece jen přináší.

Tím, kdo cestu za body začal, byl Uroš Djuranovič. Srbský středopolař totiž 62. minutě rozvlnil síť po po spolupráci se svým krajanem Miloševičem. V 89. minutě byl navíc v pokutovém území hostů přistrčen Brandner a Ivan Schranz z penalty první letošní triumf celku z Julisky potvrdil.

„Podrželi nás klíčoví hráči – v čele s Filipem Radou. I když bylo zpočátku vidět, jak moc se bojíme udělat chybu, zvládli jsme to,“ pousmál se po vítězné premiéře třiačtyřicetiletý kouč. „Ve druhém poločase jsme už byli lepším týmem. Výhra je jednoznačně zásluhou hráčů a kluků z realizačního týmu.“

Kromě zmíněného Rady, jenž v úvodní půli vychytal Slovanu nejméně dvě tutovky, vyzdvihl Skuhravý i nové defenzivní posily. „Raspopovič a Ďurica? Vidíme nejlepší stoperskou dvojici v lize,“ potěšilo ho. „Dukla je nicméně tým, který vyhrává i prohrává společně,“ zdůraznil.

Vítězná bitva

Někdejší slovenský reprezentant Ďurica, nový přírůstek Dukly, jež naposledy působil v tureckém Trabzonsporu, nicméně chválu odmítl. „Není to jen o jednom hráči. Na hřišti je nás jedenáct, bojovali všichni. Navíc pozor, vyhráli jsme bitvu, ale ne válku,“ varoval před uspokojením.

Sice pouze bitvu, nicméně první krok k ústupu ze sestupových příček je splněn. „Ze startu to bylo dost hektické, kluci si uvědomovali, že se sedmkrát prohrálo, ale ve výsledku jsme to zvládli především v hlavách. Každý se do zápasu postupně dostal a bylo to vidět,“ pochvaloval si.

Na to, že je Dukla stále na chvostu tabulky, se Ďurica dívat nechtěl. „Jsem pozitivně naladěný člověk a na současné umístění se nekoukám. Přišel jsem zkrátka pomoct, důležité jsou první tři body. Zítra je volno, tak se musíme pořádně připravit na sobotní utkání v Olomouci,“ dodal.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 62. Djuranovič, 89. Schranz (z penalty). ŽK: 68. Potočný (Liberec). Diváci: 2376.

Dukla: Rada – Raspopovič, Ďurica, Chlumecký – Miloševič, Djuranovič (72. Schranz), Bezpalec, Bílovský, Doudera (65. Brandner) – Doumbia (83. Hanousek), Holenda. Trenér Roman Skuhravý.

Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Malinský (67. Oršula), Breite, Ševčík, Aarons (59. Sukisa) – Potočný – Pázler (46. Nešický). Trenér Zsolt Hornyak.