„Je hodně co získat, ale také ztratit,“ připustil plzeňský asistent Pavel Horváth. „Jak říká Honza Koller, je to vyšperkované,“ neztrácel známý vtipálek humor ani před tak důležitým zápasem.

Ten je obrovským tahákem i pro fanoušky, mělo by být vyprodáno. Po lístcích se jen zaprášilo a na černém trhu jsou nabízeny za nehorázné sumy. Jarní šlágr táhne.

„Bude plno. Všichni si přejeme, aby ten zápas byl svátkem pro naše fanoušky,“ pokračoval asistent plzeňského kouče Michala Bílka.

Šéf českého fotbalu Petr Fousek.
Senátorka Němcová se vytočila, chce škrtat v českém fotbale. Šéf Fousek se brání

A co čeká od soupeře?

„Styl Slavie je všem dobře známý, sledujeme je v lize a hlavně v pohárech. Hodně bude záležet na tom, jakou zvolí trenér Trpišovský sestavu. Podle toho ještě upřesníme klukům na poslední chvíli pokyny,“ naznačil Horváth, že soupeř může volit různé varianty.

„Je to zápas prvního s druhým. Takové se v lize hrají jednou za čas. Máme možnost porovnat s Plzní síly a na to se hodně těšíme,“ vzkázal na západ Čech trenér Jindřich Trpišovský. „Plzeň má obrovsky zkušený tým, ti hráči jsou spolu dlouho a umí hrát velké zápasy,“ doplnil kouč Slavie pro klubovou televizi.

Ale zároveň oba týmy dobře vědí, že se musí mít na pozoru, protože jako třetí vzadu číhá na sebemenší zaváhání Sparta. Ta ztrácí na třetím místě šest, resp. sedm bodů. A pokud zvládne dnešní zápas s Baníkem, může tlak na soupeře ještě zvýšit.

DIVOČINA V EDENU. Při říjnovém zápase na Slavii vyloučil rozhodčí Franěk viktoriánům hned tři hráče. Ani Lukáš Kalvach mu první červenou kartu pro Radima Řezníka v 11. minutě nevymluvil.
Kalvach ještě s Plzní doma Slavii neporazil. Je načase to změnit, prohlásil

Oba celky také řeší po srazu národního týmu zdravotní trable svých opor. Slávista Masopust je mimo hru až do konce sezony, Plzni se zase vrátili zranění brankář Staněk a obránce Havel.

„Je to nepříjemnost. Kluci ještě netrénují,“ řekl Pavel Horváth po čtvrtečním tréninku. Možná je pro jeho tým dobře, že se hraje až v neděli.

Kdo se po vzájemném mači usadí na čele tabulky?