Severočeši jsou i jeho zásluhou, vždyť od 20. listopadu, kdy se v Liberci poprvé postavil na svůj nový post, neprohráli, na druhém místě tabulky. První je samozřejmě Slavia, jíž se Jablonec v neděli ve šlágru 17. kola FORTUNA: LIGY postaví v Edenu.

Bude to však bez Jaroslava Zeleného. Klub z Edenu totiž v tomto týdnu zrušil praxi, při níž dovoloval vlastním hráčům nastoupit proti „svým“. „Po podzimní části sezony jsme došli k závěru, že se jednalo o veskrze negativní zkušenost, a to z několika důvodů,“ stojí v prohlášení úřadujících mistrů.

Někteří nechtěli proti vlastním hrát

Slávisté se tak vracejí k nastavení, které je pro českou ligu typické. Ani šéfové ostatních organizací nedovolují, aby jejich kmenoví fotbalisté bojovali na druhé straně.

Slávisty ke kroku ponoukl zážitek z podzimního duelu s Libercem. Připomeňme, že v té době hostovalo ve Slovanu hned šest slávistů. „Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla,“ připomíná klub z Edenu, že do hry nešli Jakub Jugas, Michal Beran či Jakub Hromada.

„Druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná,“ naráží na trojici Mohamed Tijani, Jan Matoušek a Yusúf Hilál. „Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie.“