Slávisté nastoupili bez několika obvyklých opor, scházeli třeba Provod, Kuchta, Olayinka, Sima či Bah. I tak měli na stadionu Bohemians 1905 (až na úvod utkání) mírnou převahu, na vyložené šance však byl první poločas hodně skoupý. Nejblíž ke gólu byli Ševčík a Stanciu, ale jejich pokusy skončily nad Bačkovského brankou.

Po změně stran se červenobílí pokoušeli definitivně rozhodnout, na dálku podporováni davem fanoušků, kteří se shromáždili za branami stadionu. Jejich cíl byl jasný: oslavit se svým týmem 21. mistrovský titul v historii klubu.

V úvodu druhého poločase se v tutovce ocitl Masopust po parádní Teclově přihrávce, ale gólman Bačovský předvedl výborný zákrok. V dalších nebezpečných šancích zaskočil za brankáře „klokanů“ záložník Krch: pomohl mu zneškodnit pokusy střídajícího Van Burena a znovu Masopusta.

Tlak hostů sílil 

S blížícím se koncem utkání tlak hostů sílil. Na hřiště přišel i nejlepší ligový střelec Kuchta a v 81. minutě byl blízko svému čtrnáctému gólu v sezoně, proti byl ovšem opět výborný Bačkovský, který si ve druhé půli vcelku zachytal.

Těsně před Kuchtovou příležitostí rozhodčí Julínek kontroloval u videa zákrok v šestnáctce na Traorého, penalta proti Bohemce se nakonec nepískala.

Pokud jde o ofenzivní iniciativu domácích, snaha jim nescházela, ale k první přímé střele na Koláře se dostali až v 89. minutě, kdy to ze střední vzdálenosti zkusil Ljovin. Víc už se toho ve Vršovicích nestalo a mistrovské oslavy Slavie se tak prozatím odkládají. K definitivnímu potvrzení titulu potřebují slávisté získat ještě bod.

Ale konečný výsledek 0:0 pro tým trenéra Jindřicha Trpišovského sice neznamenal vítězný „hattrick“, Slavia každopádně 41 ligovým zápasem bez porážky v řadě překonala rekord Sparty z válečných let 1943 až 1946.

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Julínek - Mokrusch, Flimmel - Pechanec (video). ŽK: Krch, Bederka, Hronek - Hilál. Bez diváků.
Bohemians: Bačkovský - Bederka, Köstl (31. Novák), Vondra - Dostál, Krch, Ljovin, Hronek, Schumacher (70. Osmančík) - Puškáč (70. Necid), Keita (86. Pulkrab). Trenér: Klusáček.
Slavia: Kolář - Masopust, Kúdela, Deli, Bořil - Holeš - Ševčík, Hromada (61. Van Buren), Stanciu (61. Traoré), Oscar (86. Hilál) - Tecl (74. Kuchta). Trenér: Trpišovský.