„Cítím velkou radost. Musím říct, že ve svém věku jsem asi úplně nečekal, že o mě bude mít takový klub zájem. O to víc si toho cením, o to víc jsem šťastnější,“ svěřil se pro klubový web Petr Hronek po podpisu tříletého kontraktu do roku 2025. „Ve fotbale jsem vlastně nevyhrál žádnou velkou trofej. Prakticky jsem jen ve Zlíně hrál zápas v Evropské lize. Přestup je obrovská výzva.“ 

Sportovní ředitel Sigmy Olomouc Ladislav Minář na předsezónní tiskové konferenci.
Chytil? Nejsme v koutě, chceme sportovní úspěch, řekl šéf Sigmy Minář

182 centimetrů vysoký ofenzivní univerzál odehrál v nejvyšší soutěži 180 zápasů, ve kterých vstřelil 31 branek a na dalších čtrnáct přihrál. Součástí dohody mezi vršovickými kluby je i hostování Jana Matouška v Bohemians pro jarní část sezony.

„Petr je skvěle fyzicky vybavený a připravený hráč, který pracuje na velkém prostoru. Je neskutečně platný v presinku, nešetří krokem, je hodně soubojový, nevadí mu fyzická hra. Má i určité X faktory, jako jsou jeho vynikající dlouhé auty nebo doplnění pokutového území, kde má výbornou útočnou hlavu. V poslední době je na vrcholu své výkonnosti, vypracoval se v jednoho z nejlepších hráčů svého týmu. Je to český hráč, který se, myslím, hodí do našeho stylu,“ řekl na adresu první posily trenér Jindřich Trpišovský.

Výhodné podmínky transferu

„Díky tomu, že mu v létě končila smlouva, to bylo výhodné i z ekonomického hlediska. Jsme rádi, že se to povedlo a získáváme hráče, který se umí obětovat pro tým, nerad prohrává a má schopnosti, které týmu pomůžou k cílům v budování mužstva, které momentálně probíhá,“ nechal se slyšet Trpišovský.

Jaroslav Tvrdík
Tvrdík láká Nedvěda do Slavie: Bylo by mi ctí s ním spolupracovat ve fotbale

Hronek byl na radaru „sešívaných“ už delší dobu. „Petr je zkušený ligový hráč, který zejména v Bohemce předváděl nadstandardní výkony. Dlouhodobě patří mezi hráče, které sledujeme, a věříme, že vhodně doplní svým herním projevem náš kádr. A bude rovněž posilou pro jádro zkušených hráčů v kabině. Proto jsme rádi využili možnosti získat ho za výhodných podmínek pro Slavii,“ dodal sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.