Slávistický zadák odehrál odvetu play off Ligy mistrů na půdě dánského Midtjyllandu (4:1 pro domácí) a už zítra se má hlásit v britské metropoli, kde absolvuje zdravotní prohlídku. 

Ta je podle předsedy představenstva Slavie podmínkou k uzavření transferu. Jaroslav Tvrdík dokonce i prozradil částku, za kterou by měl Coufal do West Hamu přestoupit. "Na základě uzavřené smlouvy přestupuje do WHU. Podmínkou přestupu je zdravotní prohlídka zítra v Londýně. Cena transferu je 6 milionu euro," napsal na Twitter a nezapomněl přitom fotbalistovi poděkovat za jeho služby a popřát do jeho dalšího angažmá. 

O Coufala měli ve West Hamu zájem již v létě, jenže nyní řeší klub velké problémy v zadních řadách a právě osmadvacetiletý reprezentant by měl pomoci starosti vyřešit. 

Coufal působil ve Slavii od léta 2018, kdy přišel z Liberce. Stal se nedílnou součástí základní sestavy a týmu pomohl ke dvěma mistrovským titulům. Nechyběl ani v bojích slávistů v Lize mistrů či při úspěšném tažení Evropskou ligou, kdy Pražané dokráčeli až do čtvrtfinále. Prosadil se i do reprezentačního týmu. Letos v létě prodloužil smlouvu v Edenu do roku 2024, teď má však namířeno do Premier League.

Peter Olayinka v zápase Midtjylland - Slavia
Zářez? Slavia v odvetě přišla o Ligu mistrů
Trenér ČR Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci.
Překvapení v nominaci reprezentace. Šilhavý povolal novice Petráška