Fotbalisté Slavie využili zaváhání mistrovské Sparty a vrátili se zpátky na první místo tabulky. Trpišovskému ale vykouzlilo úsměv na tváři něco momentálně důležitějšího. Debut si dobyl stoper Sinyan. Rodák z Osla původem z Gambie naskočil proti Bohemce (2:0) na třináct minut.

Marně se zlobil plzeňský útočník Tomáš Chorý, jeho gól po intervenci VAR neplatil. Plzni se nezdály jiné souboje.
Plzeň podala protest: Rozhodčí nás poškodili. Komise ale řešila jiné situace

„Je nesmírně fotbalový, má obrovský přehled. Do zápasu teď nastoupil zdravý po nějakých dvou letech,“ poukázal Trpišovský na zásadní problém, se kterým se šestadvacetiletý Nor potýkal.

Slavia šla do rizika, když koupila Sinyana zraněného. „Nad zraněním převyšuje víra trenérů a nás všech v jeho potenciál,“ říkal tehdy sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

Díky slávistické péči se dal do kupy

„V Molde dohrával zraněný a kulhal na jednu nohu. Když jsme to tehdy viděli na videu, byli jsme z toho zděšení,“ přiznal slávistický trenér. „Věděli jsme, že jdeme do risku,“ uznal.

Tenhle tah se vyplatil. Díky slávistické péči se Sinyan dal do kupy. „Předpoklad byl, že bude tři měsíce mimo, protože dva roky nehrál fotbal a přišel s natrženým lýtkovým svalem. Achilovku měl navíc v takovém stavu, že nebyla v potřebné hybnosti, z čehož právě pramenila ta zranění. Musím říct, že fyzio tým i kondičáci s ním dělali neskutečnou práci,“ zdůraznil Trpišovský, který doufá, že Sinyanovi vydrží zdraví.

„Uvidíme, jak to půjde dál. Celá jeho kariéra byla protkána zraněními, celý život ale působil na umělkách, takže věříme, že přechod na přírodní trávník mu pomůže,“ řekl kouč na adresu posily, kterou může využít i na pozici šestky.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...