Do Slavie přichází Karafiát jako volný hráč po skončení smlouvy v severočeském Liberci. „Jsem strašně šťastný a doufám, že i vás potěším svými výkony,“ vzkázal fanouškům ve videu zveřejněném na webu pražského celku.

V minulosti přitom působil v dresu největšího slávistického rivala, ve Spartě. Na Letné se ale pouze jednou dostal na lavičku náhradníků a přes Viktorii Žižkov, kde se poprvé sešel s trenérem Jindřichem Trpišovským, a České Budějovice, se dostal až do Liberce, kde jej opět osud spojil s úspěšným koučem.

Teď jej čeká další spolupráce s Trpišovským. „Motivaci mám obrovskou, tady v muzeu na mě dýchl světový fotbal, je vidět, že Slavia je velkoklub, a já jen doufám, že budu moct zažít to, co si kluci zažili minulý rok, protože není nic víc na klubové scéně než Liga mistrů. Budu dělat maximum, aby se tyto zážitky zopakovaly,“ slíbil.

Spokojenost s novou posilou panuje i ve vedení Slavie. „Ondru jsme přivedli, protože je to hráč v optimálním věku s velkým potenciálem, který prošel Jindrovi Trpišovskému pod rukama ve Viktorce Žižkov a následně i Liberci, takže zná jeho filozofii a způsob hry,“ připomněl člen představenstva Jiří Bílek.

Zvýšení konkurence

 „Jsme rádi, že se nám to povedlo dotáhnout právě v tomto období. Přišel proto, aby zvýšil konkurenci na postu stopera, zároveň může hrát i na postu defenzivního záložníka. Přivádíme dalšího charakterního hráče, věříme, že bude přínosem pro náš klub a že se prosadí,“ doplnil Bílek.

Pětadvacetiletý Karafiát by nemusel být poslední akvizicí, která do Vršovic zamíří z Liberce. Velmi nahlas se mluví o příchodu útočníka Jana Kuchty, který ve Slavii začínal, ve hře jsou i Tomáš Malínský, Jakub Pešek či Michal Beran.

Na stejné trase by ale mohl být čilý ruch i opačným směrem. Pod Ještědem je zájem o zkušeného záložníka Josefa Hušbauera či útočníka Júsufa Hilála.