Zápas začal a nesl se v báječné atmosféře, domácí poslal do vedení brzkou penaltou Rundić, hosté srovnali v úvodu druhé půle střídajícím Susem. Více šancí měli domácí, ale znovu doplatili na špatnou koncovku.

V 6. minutě napřáhl zpoza vápna Lingr, Fendrich na jeho dělovkou ani nereagoval a zatřáslo se břevno. Balon se ale odrazil k Petráňovi, kterého fauloval Žídek a kopala se penalta. Rundić se z penalty nemýlil – 1:0. Za Opavu odpověděl Dedič, jehož dělovku zlikvidoval nohama Hrdlička.

V 17. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku hostí Petkov, ale unáhlil se a jeho přízemní střela, byť byla dobře mířená k tyči, nemohla Fendricha překvapit. Ve 28. minutě byl blízko gólu Ba Loua, jehož centr už padal do brány, ale Svozil balon vyhlavičkoval.

Sus dostal přihrávku mezi beky

Lingr se pak zbavil na pravé straně velkého čtverce dvou protihráčů, jeho centr odvrátili hosté jen k Čonkovi, ten ale mířil o pár metrů nad. Opavané kontrovali tvrdou pumelicí Mondeka, která šla ale také těsně vedle. Z nenápadné akce pak mohl udeřit Petkov, který si s obtížemi zpracoval míč, ale vystřelil pohotově, ovšem nad břevno.

Druhá půle začala lépe pro Opavu, která brzy srovnala. Střídající Sus dostal přihrávku mezi karvinskými beky do vápna a zamířil k tyči – 1:1.

Opaření domácí se čtvrthodinku srovnávali z tohoto šoku. V 63. minutě tvrdě vypálil z dobrých pětadvaceti metrů Smrž, Fendrich skokem k tyči situaci zachránil. O tři minuty později oslovil Ba Loua přihrávkou Petráně, ten pálil z voleje k tyči, jenže mimo.

V 70. minutě mohli hosté skóre otočit, Simerského ránu však odvrátil Rundić. V 74. minutě věnoval domácím Schaffartzik roh, hned z toho bylo rušno před opavskou bránou.

Rozhodnutí měl na noze opět Hanousek, ale ve druhé minutě nastavení trefil po slalomu Moravce jen břevno! Bylo to podruhé, co mohl rozhodnout o výhře svého týmu, už před dvěma týdny v podobné pozici selhal proti Bohemce. Tehdy z jasné pozice přestřelil.

MFK Karviná – SFC Opava 1:1 (1:0)
Branky: 7. z pen. Rundić – 50. Sus. Rozhodčí: Zelinka – Hock, Vlček. ŽK: Ba Loua, Čonka – Jursa, Hrabina. Diváci: 3 627.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Rundić, Kouřil, Čonka – Smrž, Hanousek – Ba Loua (78. Putyera), Petkov, Lingr (88. Moravec) – Petráň. Trenér: Straka.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Jursa (79. F. Souček) – Manzia (46. Sus), Šulc, Mondek (90+1. Kuča) – Dedič. Trenér: Grussmann