Celek z Uherského Hradiště nedělní bitvu rozhodl dvěma brankami v prvním poločase. Nejprve proměnil penaltu kapitán Daníček, vzápětí se trefil dorážející Kohút. Baník se probral až po přestávce, pomohl mu vlastní gól stopera Šimka. I když měli hosté ve druhé půli převahu, na vyrovnání nedosáhli.

Fotbalisté Slovácka se do ligy vrátili po více než dvoutýdenní přestávce vynucené koronavirem a karanténou. Domácím scházel vykartovaný Kadlec, jen na lavičce byli Reinberk se Sadílkem.

Baník přijel do Uherského Hradiště bez nejlepšího střelce De Azeveda a v poháru vyloučeného Kaloče. Proti bývalému klubu nastoupili Juroška se Šašinkou, další někdejší útočník Slovácka Zajíc usedl mezi náhradníky.

Brankář fotbalistů Slovácka Vít Nemrava. Foto: Jan Zahnaš
Nemrava vzpomíná na Anglii. Ve West Hamu se potkal s kapitánem Ricem

Celek z Uherského Hradiště začal za nepříjemného sněžení velkým náporem. Dorážející Petržela dokonce uklidil balon do sítě, ale sudí Franěk gól kvůli předcházející ruce neuznal.

Baník se v úvodní čtvrthodině pouze bránil, pak však byl blízko vedoucímu gólu. Po dlouhém nákopu a zaváhání brankáře Nemravy zakončoval Ndefe, nizozemský křídelník ovšem poslal míč pouze do tyče.

Slovácko nepříjemnou chvíli přečkalo a v 19. minutě šlo do vedení. Kapitán Daníček s přehledem proměnil penaltu nařízenou za evidentní faul hostujícího stopera Stronatiho na Navrátila.

Zkušený středopolař bezpečně překonal Laštůvku, jenž šel na druhou stranu, a šestým gólem v sezoně nasměroval domácí tým za třemi body.

Svědíkův tým měl dál navrch. Na 2:0 zvyšoval po Divíškově centru záložník Kohůt. První střelu reprezentanta do 21 let sice Laštůvka kryl, ale pohotová dorážka skončila v síti.

V první půli měl ještě šanci Havlík. Na druhé straně ránu Filla vytěsnil na roh Nemrava.

Fotbalisté Slovácka se s Teplicemi na jaře už jednou utkali.
Čtvrtfinále MOL Cupu: Slovácko v případě postupu čekají Teplice

Hostující trenér Smetana o přestávce vystřídal dva hráče, Zajíc s Fleišmanem hru Baníku pozvedli. Ostrava po změně stran ožila a v 54. minutě skóre snížila. Centr Jurošky si nešťastně srazil do vlastní sítě stoper Šimko.

Severomoravané ožili, dál útočili, naopak Slovácko se po většinu času pouze bránilo. Domácím evidentně došly síly, taktickou hrou přesto těsný náskok udrželi.

FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku. Po ní se fotbalisté Slovácka představí v Opavě.

FORTUNA:LIGA, 24. kolo -

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)