Novými tvářemi jsou téměř dvoumetrový útočník Rigino Cicilia z Curacaa a slovenský mládežnický reprezentant Michal Tomič.

„Někteří nám odešli, takže jsme přivedli hráče na jejich posty. Víme, že nás trápí koncovka a produktivita. Hledání ale ještě není u konce,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík.

V hledáčku jsou především produktivní křídelník a podhrotový hráč. „Víme, že není úplně jednoduché přivést někoho, kdo má čísla, protože je jinak ceněný a pro klub je to finančně daleko větší zátěž,“ uvědomuje si Svědík. „Je to o hledání, trpělivosti. Samozřejmě se tím zabýváme, ale jména si zatím nechám pro sebe,“ přidává s úsměvem.

Z loňského kádru mu scházeli ještě tři hráči. Křídelník Navrátil, který se ve středu oženil, začne kvůli svatbě až o den později. Delší volno dostali také Šimko a Kalabiška.

Až po víkendu se k týmu připojí navrátilci z hostování ve druhé lize Rezek s Kubalou, zato s Machalíkem, Vasiljevem ani Tischlerem už ve Slovácku nepočítají.

Až podle toho, jak se Moravanům podaří mužstvo poskládat, si v regionálním klubu stanoví cíle pro nadcházející sezonu, která by měla začít na konci letních prázdnin. „Bohužel tato doba je hodně zvláštní, specifická, takže nevíme, na jaký termín se vlastně připravujeme. Zda začneme 22. nebo až 29. srpna,“ krčí rameny Svědík.

Fotbalisté Slovácka začali s přípravou vůbec jako první tým FORTUNA:LIGY.

Šestačtyřicetiletý kouč to ale jako velkou výhodu nebere. „Je pravda, že skupina o záchranu se bude teprve dohrávat, ale my jsme bohužel skončili sezonu dříve, než jsme chtěli, takže jsme měli sedmnáct dní pauzu, což je myslím si dostačující,“ říká Svědík.

Moravané v pondělí a v úterý absolvovali v Olomouci fyzické testy, ve středu se ještě připravovali individuálně a až ve čtvrtek dopoledne se všichni společně potkali na hřišti.

První přípravný duel sehraje Slovácko příští středu proti druholigovému nováčkovi z Blanska.

V plánu je i herní soustředění ve Slovinsku, kde se borci z Uherského Hradiště připravovali už loni. „Našli jsme tam velice dobré podmínky, kvalitní soupeře, proto si to chceme zopakovat. Měli bychom tam jet v termínu, který jsme si naplánovali. Jenom přinejhorším generálku absolvujeme až doma,“ zůstává Svědík v klidu.

Problém je v době pandemie sehnat slušné soupeře. „Není to úplně jednoduché, protože doba je specifická a já se nechci furt potkávat se stejnými týmy. Je potřeba, aby mužstva byla stejně jako v lize rozmanitější,“ dodává.

Přípravné zápasy Slovácka

Středa 22. července v 17.00: 1. FC Slovácko - FK Blansko (Širůch Staré Město)

Sobota 25. července: 1. FC Slovácko - FC ViOn Zlaté Moravce (Slovensko, někde na půli cesty)

Středa 29. července: 1. FC Slovácko - ŠK Slovan Bratislava (Malacky)