Východočeský nováček prožívá sezonu snů. Po kvalitních výkonech se překvapivě probojoval do skupiny o titul. A ani ve vybrané společnosti se nezalekl.

Nejprve porazil právě Slavii, poté remizoval na Letné se Spartou. Už mnohem dříve však bylo jasné, že o několik klíčových hradeckých hráčů bude zájem mezi ligovou smetánkou. Po včerejším zápase, kdy byla dvojice Votroků spatřena ve VIPku Slavie, je jasné, že oba kluby budou společně jednat.

Srdjan Plavšič (vlevo) se proti Slovácku dočkal prvního gólu v dresu Slavie.
Plavšić se poprvé trefil za Slavii. Byl to asi můj nejhezčí gól, přiznal

Hradecký kapitán Adam Vlkanova v letošním ročníku první ligy jasně ukázal, že mu je Hradec malý. Šikovný fotbalista svoji rychlostí a fotbalovým myšlením dokáže rozhodovat zápasy. On je jedním z hlavních strůjců hradeckého úspěchu. V sezoně zaznamenal už osm branek, k tomu přidal i osm asistencí. A právě spolupráce s Janem Mejdrem oběma svědčí.

Objev sezony

Rychlonohý bek je objevem letošní sezony, jeho práce na lajně je znamenitá. Mejdr má na svém kontě sedm asistenci. U jeho prvního ligového gólu mu Vlkanova proti Olomouci asistoval. Tahle spolupráce může rozhodně fungovat. A ve Slavii to moc dobře vědí.

Teď jde o to, jestli obě strany dojdou ke vzájemné dohodě.

Adam Vlkanova
32 zápasů
2813 minut
8 gólů, 8 asistencí

Jan Mejdr
31 zápasů
2790 minut
1 gól, 7 asistencí