I když měla liga reprezentační přestávku, opavští fotbalisté bez zápasu nebyli. Střihli si přípravný duel s druholigovou brněnskou Zbrojovkou. Pro domácí nedopadl dobře. Tým z jihomoravské metropole si odvezl výhru 3:1.

„Chtěli jsme zápas zvládnout lépe. Nehráli jsme dobře takticky,“ přiznal opavský záložník Pavel Zavadil.

Pavel Zavadil - Ilustrační foto.„Nemělo to jiskru, nechci se vymlouvat, ale měli jsme za sebou náročný kondiční týden,“ omlouval nepříliš dobrý výkon čtyřicetiletý fotbalista.

Už v sobotu má před sebou Opava těžký duel. V zápase o šest bodů hostí pražskou Duklu, vedenou exopavským koučem Romanem Skuhravým.

„Uvědomujeme si důležitost tohoto zápasu, je pro nás klíčový. Připravujeme se na něj, abychom ho stoprocentně zvládli. Potřebujeme tři body, aby se nám lépe dýchalo,“ podotkl Zavadil.

„Ještě jsme na jaře nevyhráli. Ale u nás je to o jednom vítězství, v sobotu to zlomíme,“ má jasno nejzkušenější hráč ligy.


Dukla toho na jaře také moc nepředvedla. „Abych pravdu řekl, moc Duklu nesleduji. Viděl jsem akorát její zápas s Karvinou. My se hlavně musíme soustředit sami na sebe,“ zvedá prst autor dvou letošních gólů Opavy.

Opavští hrají v sobotu i o své prémie. Od vedení měli ultimátum. Z duelů s Bohemkou a Duklou musí vytěžit čtyři body. Matematika velí jasně, celek z Julisky musí porazit.

„To, že hrajeme o peníze, v hlavách nemáme. Zápas chceme zvládnout kvůli nám, kvůli Opavě, kvůli fanouškům, aby se nám lépe dýchalo,“ zakončil Pavel Zavadil.