Pětadvacetiletý Souček přišel do londýnského celku v lednu za 113 milionů korun na hostování do konce sezony. V případě udržení "Kladivářů" v Premier League bylo součástí dohody automatické uplatnění opce, která Pražanům vynese dalších více než 400 milionů korun. Souček tak překoná dosavadní rekord Tomáše Rosického, za nějž v roce 2001 Sparta dostala od Dortmundu 504 milionů korun.

Šestnáctý West Ham má v neúplné tabulce dvě kola před koncem šestibodový náskok před osmnáctou Aston Villou a výrazně lepší skóre. Definitivní jistotu záchrany může West Ham získat v úterý, pokud "Villans" doma neporazí Arsenal. Součkův celek se ve zbytku sezony ještě představí ve středu na Old Trafford proti Manchesteru United a sezonu pak zakončí doma na Olympijském stadionu proti Aston Ville.

Rodák z Havlíčkova Brodu, který hrál v minulosti i za Žižkov a Liberec, se po příchodu do West Hamu prosadil do základní sestavy a po čase se mu začalo dařit i střelecky. V posledních pěti zápasech Premier League zaznamenal tři góly. Jeho přínos pro mužstvo vyzdvihl kouč "Kladivářů" David Moyes.

V březnu byl Souček poprvé v kariéře zvolen českým Fotbalistou roku. V nejvyšší české soutěži má na kontě 126 utkání a 31 branek. S týmem z Edenu třikrát vyhrál ligu a dvakrát domácí pohár. Na podzim si s červenobílými zahrál i základní skupinu Ligy mistrů. Za reprezentaci nastoupil k 25 zápasům, v nichž dal tři góly.