V nejbližších dnech by měl na Letné absolvovat zdravotní prohlídku. „Smlouvu ještě se Spartou podepsanou nemám, ale pracuje se na tom tak, aby byly obě strany spokojené,“ prozradil s úsměvem rodák ze Štěpánkovic.

Jeho mateřský klub bude za svůj klenot inkasovat patnáct miliónů korun. O mladého fotbalistu se vedle Sparty zajímaly také Plzeň a Jablonec. Filip Souček bude sice brzy patřit Spartě, ale stále dýchá za Opavu.

Nechyběl ani na sobotním přípravném zápase s polským Jastrzebie, utkání ve Velkých Hošticích ale sledoval pouze v civilu.

„Před týdnem, když jsme hráli s Tychama, jsem špatně došlápl a natáhl si šlachu za kolenem, mám naordinovaný klid,“ vysvětloval důvod své absence.

Filipe, docela se vám změnil život, stačilo patnáct zápasů v lize a je z toho angažmá ve Spartě…
Je to tak. Abych pravdu řekl, vůbec jsem takovou nabídku nečekal. Je to pro mě obrovský skok, ale zároveň velká výzva se pořád zlepšovat, makat na sobě.

Sparta nebyla jediným zájemcem o vaše služby…
Pro mě je Sparta dlouhodobě u nás nejvíce. Odmalička jsem ji sledoval. Těší mě, že si mě vybrala, chci se v ní prosadit. Nabídka od Sparty se neodmítá.

Na jaře ale budete hostovat v Opavě…
Souvisí to s tím, že mě čeká maturita, kterou chci v červnu udělat, abych se mohl soustředit už jen na fotbal. Také potřebuji co nejvíce hrát. Zatím jsem toho v lize moc nenahrál. Věřím, že v Opavě bude pro mě herní prostor větší než ve Spartě v konkurenci Dočkala, Kangy a jim podobným hráčům.

Sobotní přípravný zápas s polským Jastrzebie:

Zmínil jste konkurenci ve Spartě, nebojíte se, že jste si vzal velké sousto?
Nebojím se, ale samozřejmě je to velký skok, ale zároveň motivace k ještě větší práci, abych se do týmu dostal a zabydlel se v něm. Rozhodně mě nekupovali proto, abych nehrál. Mají se mnou určitý plán.

Vnímáte fakt, že se nejspíše stanete letošní první posilou Sparty?
(usměje se). Sparta vždy byla na přestupovém trhu hodně aktivní. Je asi zvláštní, že já budu první.