V 66. minutě hostující Matěj Hybš vrazil ve vápně zezadu do Jana Kuchty, ten se skácel jak podťatý a rozhodčí Marek Radina po chvíli váhání a komunikaci s VARem nařídil penaltu. Veljko Birmančevič se z puntíku nemýlil a nasměroval Spartu k vítězství, které v závěru zpečetil Lukáš Sadílek.

Plzeň vyloupila Eden. Slavia přišla o první místo.
Přetahovaná o trůn: Kolaps Slavie, Sparta zpátky v čele. S Plzní se musí počítat

Kouč „Klokanů“ se zlobil, že šlo o přísně posouzený zákrok. „Kuchťák mě přesvědčuje, že to byla penalta. Tak tady pískejme soft penalty a bude to dobrý,“ čertil se. „Ale ať nejsem za ubrečeného, měli jsme to odkopnout a vůbec by k tomu nedošlo.“

Naopak podle sparťanů nebylo co řešit. „Koukal jsem na míč a hráč do mě vrazil. Podle mě jasná penalta,“ líčil sparťanský útočník Kuchta.

„Neviděl jsem to v opakovaných záběrech, ale jak jsem tu situaci vnímal na hřišti, tak to působilo jako čistá penalta, jako vražení zezadu,“ doplnil kouč Sparty Brian Priske.

A experti dali Letenským za pravdu. „Penalta Sparty ,,frejm po frejmu.“ Není 100%, ale jsem s ní ok,“ napsal na sítí X Zdeněk Folprecht. „Kuchta čekal na balon, který by hrál on. Hybšák ví, že míč hrát nemůže a úmyslně dává Kuchtovi „hokejový“ hit někam mezi lopatky. Bohužel pro Hybše je Kuchta nezpevněný a soustředěný jen na míč. Padá přirozeně.“

Stejný názor měl ve studiu O2 TV Antonín Rosa. „Jasný faul, není o čem.“

Dostatečná intenzita na penaltu?

V diskuzích na internetu se ale našlo mnoho fanoušků, kteří oponovali. Podle některých se penalta pískala jen proto, že šlo o Spartu. Jiným zase vadilo teatrální gesto Kuchty, který se po zákroku držel za hlavu.

Penaltový zákrok na Jana Kuchtu:

Zdroj: Youtube

„Je to pro vás dostatečná intenzita na penaltu? Samozřejmě jsem rád, že se Kuchtičovi nic nestalo s hlavou, za kterou se držel,“ zněl ironický komentář jednoho z uživatelů Twitteru. „Takový „penalty” prostě ne,“ přidal se další.

Sparta se vrátila na špici o dva body před Slavii a bude čekat, jak její rival zvládne nedělní bitvu s Plzní.