Fotbalová veřejnost pozorně sleduje informace, které se v médiích objevují v souvislosti s policejními odposlechy. Objevilo se v nich i jméno bývalého hráče, trenéra i manažera Dynama České Budějovice Martina Vozábala, který Česko reprezentoval na olympijských hrách v Sydney.

Roman Berbr
Šokující odposlechy: Berbr radil Slavii, jak ovlivnit rozhodčí v Lize mistrů

Vozábal naposledy zastával post sportovního ředitele SK Dynamo České Budějovice. V tomto klubu také odehrál podstatnou část aktivní hráčské kariéry. Působil však také ve Slavii, v Hradci Králové, na Slovácku, na Žižkově a v dalších týmech.

V únoru 2015 se stal jediným členem klubového představenstva a tedy předsedou Dynama a zároveň ve funkci generálního manažera nahradil Karla Poborského. V srpnu 2021 v českobudějovickém klubu skončil.

Rogoz chtěl hráče i lístky
Hráč, trenér i manažer Martin VozábalHráč, trenér i manažer Martin VozábalZdroj: Deník/ archiv

Teď vysvětluje fanouškům, jak a proč se jeho jméno objevilo ve zmiňovaných policejních odposleších, ve kterých je přepis jeho telefonického hovoru s kontroverzním Romanem Rogozem.

„Ano, s Rogozem jsem se bavil. Jako všichni,“ přikyvuje dnes už bývalý manažer Dynama České Budějovice Martin Vozábal.

Rogoze zažil už jako hráč. „On byl v Budějovicích v době, kdy jsem byl v Dynamu,“ potvrzuje. O čem si povídali? O všem možném. „Hlavně v době, kdy byl na Vyšehradě, tak chtěl hráče, púoslali jsme tam Poučka, ale on vymýšlel další jména. Tehdy to byly nerealizovatelné nápady.“

Podnikatel a kancléř prezidenta Vratislav Mynář přispívá na chod fotbalového klubu v Osvětimanech.
Kancléř Mynář měl řešit s Berbrem „pomoc“. Slovácko vzkazuje: Je to absurdní

Rogoz mluvil s Vozábalem i na téma Sparta. „Chtěl lístky na zápasy, prostě fotbalové věci. Já si vzpomínám i na ten zápas, který je zmiňovaný teď v médiích. Sparta tehdy byla naštvaná, s Rogozem jsem mluvil, neměl jsem a nemám důvod, proč bych mu nebral telefon,“ připomenul Vozábal inkriminovaný telefonát s Rogozem po předloňském zápase Dynama se Spartou. Šéf Letenských Daniel Křetínský tehdy zuřil kvůli výkonu rozhodčích a měl mluvit o "koupeném" duelu (Budějovice se Spartou remizovaly 2:2).

„Po sociálních sítích se ke mně ty články dostanou, chápu, že to veřejnost zajímá, taky mi hned někdo poslal, že padlo i moje jméno. Znovu ale opakuji, s Rogozem mluvil ve fotbale každý, já nebyl výjimkou.“