Jednadvacetiletý fotbalista totiž neprošel zdravotní prohlídkou. Letenský klub to bez bližších detailů oznámil na svých internetových stránkách. Média však už dříve uvedla, že testy u Lischky odhalily problémy se srdcem.

Sparta o přestupech dvojice jabloneckých obránců Lischky a Matěje Hanouska informovala už začátkem ledna. Zatímco Hanouskův transfer proběhl bez potíží a pětadvacetiletý fotbalista dnes podepsal na Letné smlouvu do konce června 2022, Lischkův příchod zkomplikovaly výsledky lékařské prohlídky.

Bývalý hráč Karviné nebo Ostravy se proto podrobil dalším kontrolám, po kterých pražský celek oznámil, že z přestupu sešlo. "Sparta s ohledem na citlivost celé situace a důvěrnost informací nebude komentovat podrobnosti týkající se Davida Lischky," uvedl klub na webu.


Lischka tak nadále zůstává hráčem Jablonce. "V současné době řešíme společně s hráčem a jeho manažerem panem Nehodou možnosti, jak vyřešit Davidův aktuální zdravotní stav," prohlásil na internetových stránkách severočeského celku mluvčí Jablonce Martin Bergman.

Naopak Hanouska čeká velká výzva. „Nic jiného mě k přestupu netlačilo, než ta výzva, chuť to zkusit. Sparta je prostě Sparta a já bych si celý život vyčítal, kdybych tu nabídku odmítl. Pořád bych přemýšlel, jaké by to bylo tam jít. Nechci ničeho litovat. Je to výzva, která se nedá odmítnout,“ přiznal pro webové stránky Sparty.