Očekávaný šlágr mezi českou fotbalovou smetánkou dostal nový termín. Středa 27. května. Ovšem manévry v Praze nečekejte: divákům je vstup zakázán. „Mrzí nás to, ale nic s tím neuděláme,“ zaznělo z obou táborů.

Fotbal Sparta - Plzeň.Zdroj: Deník

Liduprázdný stadion s pár pořadateli a novináři? Dalo by se shrnout, že jde o jedinou jistotu. Jinak má zápas spoustu hádanek.

Samozřejmě, bavíme se teď hlavně o Spartě. Jaká je její forma? Co s týmem udělal nový kouč Václav Kotal? „Sparta je klub, který má nějaké jméno. Naše postavení v tabulce je špatné. Musíme to nějak napravit, přistupovat podle toho k zápasům a vyřešit naši situaci,“ řekl.

Přípravné utkání mezi pražskou Duklou a Spartou.
Sparta v přípravě stále vítězí, ale přichází o hráče

Pokud jste teď dlouho neviděli tabulku, pak jen lehké připomenutí: rudým patří až deváté místo, na jaře vyhráli jediné střetnutí (pohárové čtvrtfinále s Baníkem). „Jsem sparťan a vadí mi to,“ dodal Kotal.

A teď nastupují normální dohady o sestavě, taktice. Sparta nic neprozradila. Přípravy se vesměs konaly za zavřenými dveřmi. Fanoušci (a soupeři) se obvykle dozvěděli jen skóre, což v případě Sparty svádělo k podezření: hrála naplno?

Tři góly od druholigového celku?

Zvláště o generálce proti Žižkovu (3:3) se vedly dalekosáhlé debaty. Opravdu je možné, aby si ambiciózní celek nechal dát tři góly od druholigového soupeře?

Škarohlídi asi namítnou, že taková je nyní Sparta. Ale zazněly i názory, že tým ani omylem nehrál na výsledek. A že ona nová, Kotalem probuzená Sparta zaskočí ligu.

Ve šlágru proti Plzni by se nějaké trumfy hodily. „Ten zápas je pro nás sám od sebe motivace,“ řekl kouč. Na papíře určitě, v hlavách je to horší. Nenašli byste totiž tým, který za posledních deset let porazil Spartu víckrát než Viktoria.

Popis fotky: AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava - Čtvrtfinále fotbalového poháru MOL Cup: AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava, 4. března 2020 v Praze. Bořek Dočkal ze Sparty s míčem před brankářem Ostravy Janem Laštůvkou.<body xmlns="http://newsml.ctk.cz/n
Sparťané si po dvou měsících zahráli fotbal. Jihlavě nastříleli deset gólů

Další předzápasová reálie? Kotal potřebuje dostat klub do Evropy. Nejsnazší cesta ale nevede přes ligu, nýbrž přes pohár. Řada z vás si asi položí otázku: není lepší napnout síly na semifinále a finále? Navíc hádejte, kdo bude v poháru stát Letenským v cestě? Ano, Plzeň.

Proto je prostor na spekulace, možná i proto jsou dnes favoritem hosté.

Víte, že 69 % sázkařů tipuje „dvojku“?

Jaroslav Tvrdík
Kdyby byla Plzeň první a Sparta druhá, liga by už skončila, kritizuje Tvrdík LFA