"Ideálně se sešlo úplně všechno, podali jsme výborný výkon," rozdával po utkání úsměvy na všechny strany trenér vítězů Zdeněk Ščasný. Zato na tváři jeho plzeňského protějšku Pavla Vrby bylo evidentní zklamání. "Sparta byla aktivnější, my nedokázali v útočné fázi důrazně ohrozit branku. Rozhodla větší kvalita ve vápně," poznamenal.

Hned od úvodního hvizdu se hrál útočný fotbal a první střelu si připsal plzeňský Kayamba krátce po začátku. Jeho rána nad ovšem byla labutí písní v podání plzeňských hráčů. Pak se totiž nadechli domácí a hrálo se podle jejich not.

Hodně tomu pomohla desátá minuta, kdy Kanga perfektně našel Hložka, který se po přesné hlavičce k tyči stal nejmladším střelcem ligového gólu. O tři dny překonal patnáct let starý rekord Tomáše Pilíka. Hložek se mezi střelce zapsal ve věku 16 let, 7 měsíců a 15 dnů.

O dva góly to bylo ve 28. minutě, kdy Pačinda strčil v pokutovém území Sáčka a Kanga penaltu mazácky proměnil. Plzeňští fanoušci to nesli nelibě a začali zasypávat hlavní tribunu světlicemi, které padaly mezi běžné návštěvníky. Jejich počínání se řešilo na konci zápasu, ale nepředbíhejme.

Hložek se mohl mezi střelce zapsat i po druhé, ale jeho dělovku těsně před odchodem do šatny vyškrábl na roh Hruška. Sparťané řádili i po přestávce. Tetteh neproměnil sólo, aktivní Hložek opět pálil tvrdě, ale vedle. Na druhé straně mohl vrátit Plzeň do zápasu střídající Hořava, ale neuspěl.

Definitivně se o vítězi rozhodlo v 68. minutě, kdy se po ose Kanga - Hanousek dostal k míči Sáček, který zamířil přesně k tyči. Mohlo být ještě veseleji, ale Costa po rohovém kopu hlavičkoval pouze do tyče. Poté se ke slovu dostali opět plzeňští fanoušci a policie se rozhodla k zákroku a vyklizení sektoru hostů, díky čemuž se utkání na více než deset minut přerušilo.

Poté,  co těžkooděnci odvedli svou práci, se pokračovalo a definitivní podobu výsledku dal v jedenáctiminutovém nastavení Pulkrab, který dorazil povedenou střelu Karlssona. "Není naprosto nic, co bych hráčům mohl vytknout," pochvaloval si Ščasný.

Jeho svěřenci tak vyhráli i pátý jarní zápas a teď se chystají na Olomouc.