Nejen fotbaloví fanoušci, ale i odborníci, a dokonce i samotní aktéři zápasu nebudou na derby vzpomínat zrovna jako na to nejlepší. Slávisté proti svému historicky největšímu soupeři díky proměněné penaltě vedli, ale po dalším pokutovém kopu se nakonec museli spokojit s bodem.

Mnohem více se ale mluví o tom, co se dělo nejprve na tribunách a posléze i na samotném trávníku. Potyčku mezi slávistou Bořilem a sparťanem Krejčím odnesl první jmenovaný čtyřzápasovým distancem, letenský obránce pak vyfasoval stopku na dvě utkání.

Derby nebylo reklamou na fotbal
Šéfové disciplinárek o pražském derby: Je na čase zavést exemplární trest

Přitom samotní sparťané se nedlouho předtím pokoušeli usměrnit vlastní fanoušky, kteří vhazovali pyrotechniku dokonce i mezi ostatní fanoušky na tribunách, po zápase se pak objevily fotografie zdemolovaných částí stadionu. 

Slávisté se zase „vyznamenali“ nenávistným choreem namířeným proti svému soupeři, pykají ale také za porušení pořadatelské povinnosti či vhazování předmětů na hrací plochu.

„Hrůzostrašné dění na tribunách“

„Dění na tribunách v derby pražských ‚S‘ považuje Disciplinární komise za hrůzostrašné a na základě předložených důkazů se rozhodla přistoupit k vysokým trestům, které odpovídají závažnosti chování fanoušků na obou stranách v utkání, které sledovala minimálně celá fotbalová veřejnost,“ sdělil předseda Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace Richard Baček. 

„Vyšší pokutu disciplinární komise udělila hostující Spartě, což vychází z naprosto ostudného chování jejich fanoušků, které jen shodou náhod neskončilo vážným zraněním velkého množství lidí na tribunách. Vhazování dělobuchů mezi diváky nelze označit jinak než naprosto nechutný a odporný čin. Stejným způsobem lze označit i devastaci stadionu formou založení požáru uvnitř stadionu, který byl navíc cílený a který vedl k závažnému poškození zázemí pro hostující fanoušky,“ vysvětlil. 

Derby mezi Slavií a Spartou se zvrtlo
Bitva se zvrhla. Znechucení fanoušci nadávají: Derby buranů, Bořil do blázince

„Na straně Slavie disciplinární komise trestala především nezvládnutí pořadatelské služby spočívající v pronesení a použití velkého množství pyrotechniky či nezabránění vhazování předmětů na hrací plochu. A dále použití vulgárního chorea, k němuž podle názoru disciplinární komise nedošlo jen z důvodu selhání pořadatelské služby, neboť si lze jen těžko představit, že o tomto kroku fanoušků pořádající klub nemohl nevědět,“ uzavřel Baček.