Sparťané si už v prvním poločase vybudovali díky dvěma brankám Ladislava Krejčího dvoubrankový náskok, který ve druhé pětačtyřicetiminutovce navýšili Birmančevič a Kuchta. Domácí už stačili jen výsledek kosmeticky upravit brankou Šípa.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha, Radim Breite
Dominance Sparty. Na vyprodaném Andrově stadionu dala Sigmě čtverku

Hradec Králové - Slavia Praha 1:2 (0:2)

I slávisté vedli po prvním poločase na hřišti soupeře 2:0. O jejich náskoku rozhodla povedená koncovka úvodní části, kdy se krátce po sobě trefili Lukáš Provod a Ondřej Zmrzlý.

Když už se zdálo, že slávisté v klidu dojdou k výhře, překazila Jindřichu Staňkovi čisté konto rána Karla Spáčila. Tři body už si ale hosté vzít nenechali.

Votroci bojovali, ale na Slavii to nestačilo. Rozhodly góly v závěru poločasu

Branky: 90+1. Spáčil – 41. Provod, 43. Zmrzlý. Rozhodčí: Černý – Paták, Machač – Klíma (video). ŽK: Kučera – Douděra. Diváci: 9300 (vyprodáno).

Hradec: Zadražil – Klíma, Kodeš, Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák (79. Pudhorocký), Horák – Čmelík (57. Juliš), Pilař (83. Kaštánek) – Hais (57. Koubek). Trenér: Horejš.

Slavia: Staněk – Zmrzlý (79. Wallem), Holeš, Ogbu, Vlček – Ševčík (71. Zafeiris), Oscar – Douděra (87. Tomič), Provod, Schranz (71. Masopust) – Chytil (71. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

České Budějovice - Slovácko 2:2 (1:1)

Skupinu o titul si zahraje i Slovácko, které uhájilo jednobodový náskok před Libercem. V Českých Budějovicích vedlo od 11. minuty po brance Kima, domácí ale před odchodem do šaten vyrovnali a deset minut po přestávce dostal Jihočechy dokonce do vedení Tranziska. Klíčový gól pro hosty ale dal v 83. minutě Mihálik.

Fotbalová FORTUNA:LIGA: Dynamo ČB - Slovácko.
Hrubka gólmana pomohla Slovácku k remíze i k pojištění šesté pozice

Branky: 45.+1. Suchan, 55. Tranziska - 22. Kim, 82. Mihálik.

Rozhodčí: Radina - Kubr, Slavíček (Opočenský) | VAR: Zelinka | AVAR: Mokrusch. Žluté karty: Tranziska, Alli – Kim, Reinberk. Diváci: 3 154.České

Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Králik, Poulolo, Madleňák – Suchan, P. Hellebrand, Čermák (84. Nikl) – Brandner (46. Tranziska), Ondrášek (90.+1. Skalák), Alli. Trenér: Lerch.

Slovácko: Fryšták – Blahút, Hofmann, Břečka (12. Kohút), Holzer (79. Mihálik) – Petržela (46. Siňavskij), Daníček, Havlík, Kim (79. Reinberk), P. Juroška – Kvasina (71. Vecheta). Trenér: Svědík.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 2:2 (1:0)

Liberci tak nepomohla ani velká stíhací jízda v Ostravě, kde Severočeši prohrávali ještě v 55. minutě o dvě branky. Tupta s Prebslem zařídili hostům vyrovnání a konečnou remízu 2:2, jenže ani ta je do první šestky neposunula.

Utkání 30. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slovan Liberec, 28. dubna 2024, Ostrava. (zleva) Filip Prebsl z Liberce a Abdullahi Tanko z Ostravy.
Další domácí ztráta! Baník přišel s Libercem o náskok, čtvrté místo ale udržel

Branky: 20. Ewerton z pen., 46. Kpozo – 55. Tupta, 69. Prebsl. Rozhodčí: Rouček – Nádvorník, Hurych, video: Kocourek. ŽK: Adediran, Tanko – Preisler, Tetour. Diváci: 10 011.

Baník Ostrava: Markovič – J. Juroška (73. Pojezný), Blažek, Lischka, Kpozo – Boula, Šín – Buchta (68. Rusnák), Klíma (73. Adediran), Ewerton – Kubala (73. Tanko). Trenér: Hapal.

Liberec: Vliegen – Prebsl, Chaluš, Preisler – Fukala, Tetour (73. Varfolomejev), Žambůrek (87. Doumbia), Ghali – Višinský (61. Horský), Kulenovič (73. Kok), Tupta (87. Letenay). Trenér: Petřík.

Zlín - Karviná 0:1 (0:1)

Z posledního místa se odpoutala Karviná. Veledůležité vítězství na zlínském trávníku zařídil už ve dvanácté minutě Martin Regáli. Karvinským před finále FORTUNA:LIGY patří čtrnáctá příčka s jednobodovým náskokem na Pardubice a právě Zlín.

Fotbalisté Karviné zakončili základní část FORTUNA:LIGY veledůležitou výhrou 1:0 ve Zlíně.
Karviná slaví velké vítězství! Záchranářskou bitvu ve Zlíně rozhodl Regáli

Branka: 12. Regáli. Rozhodčí: Berka – Vlček, Pečenka. ŽK: Bartošák, Ikugar (oba Zlín). Diváci: 3910.

FC Zlín: S. Dostál – Pidro (46. Ikugar), Didiba, Bartošák – Holík, Bužek (84. Simerský), González (58. Janetzký), Slončík, Cedidla – Vukadinovič (84. Tkáč), Schánělec (72. Načkebia). Trenér: Bronislav Červenka.

MFK Karviná: Holec – Ražnatovič, Bergqvist, Fleišman – Raspopovič, Mikuš, Boháč (90+4. Bederka), Čavoš (70. Budínský), Moses (87. D. Žák) – Regáli (70. Doležal), Memič (70. Ezeh). Trenér: Marek Bielan.

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 2:1 (1:0)

Výhru si připsali i fotbalisté Bohemians a upevnili si vedoucí postavení ve skupině o záchranu. K teprve druhému jarnímu tříbodovému zisku nakročili ve 26. minutě díky Kovaříkovi, po přestávce ale vyrovnal Sychra. Radost v Ďolíčku přinesl dvacet minut před koncem Matoušek.

Jedna rána nestačila. Střídající Vojtěch Sychra vykřesal naději na zisk bodů brzkou vyrovnávající trefou. Klokani však udeřili zásluhou žolíka Jana Matouška.
Střídající Matoušek rozhodl. Bohemians udolali Pardubice

Branky: 26. Kovařík (Hála), 74. Matoušek – 47. Sychra (Patrák).

Rozhodčí: Hocek – Hájek, Váňa. ŽK: 64. Hála, 90+4. Köstl – 51. Chlumecký, 83. Solil, 83. Vacek.

Bohemians: Soukup – Křapka, Vondra, Hybš – M. Dostál, Hůlka, Beran, Kovařík (90+4. Köstl) – Prekop (68. Puškáč), M. Kozák (59. Jan Matoušek), Hála (68. Ristovski).

Pardubice: Kinský – Halinský, Ortíz (79. Kukučka), Chlumecký – Icha, Donát (79. Vacek), Solil, Hlavatý – Brdička (46. Sychra), Krobot (63. Zlatohlávek), Patrák (63. Daněk).

Jasnou výhrou zakončila základní část Viktoria Plzeň. I když v Doosan Areně se na branky čekalo až do druhé pětačtyřicetiminutovky. Dva góly Chorého a jeden Vydry ale potvrdily to, co bylo už dávno jasné, třetí místo pro Západočechy. O bronzovou pozici už nemohou přijít ani v poslední pětici zápasů, jelikož mají před čtvrtým Baníkem nedostižný sedmnáctibodový náskok. Teoreticky ale ještě mohou skončit druzí, na Slavii ztrácí bodů deset.

Takhle slaví plzeňští střelci. Tomáš Chorý, který se trefil dvakrát, na ramenou Matěje Vydry, jenž pro změnu vstřelil svůj první gól na jaře.
Viktoria na závěr porazila Teplice, trenér Koubek se vyjádřil o své budoucnosti

Branky: 50. a 82. Chorý, 69. Vydra.
Rozhodčí: Machálek – Dresler, Žurovec. ŽK: Červ – Mareček. Diváků: 8632.

Viktoria: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic (61. Cadu), Kalvach, Červ, Souaré (84. Havel) – Šulc (73. Jirka), Mosquera (61. Vydra) – Chorý (84. Metsoko).

Teplice: Ludha – Mareček, Chaloupek, Knapík – Švanda, Kričfaluši, Bílek (57. Havelka), Labík (70. Radosta) – Trubač (70. Emmer) – Čerepkai (58. Gning), Fila (85. Vachoušek).

FK Jablonec - Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Jablonec dlouho sahal na výhru proti Mladé Boleslavi. O vedení, ke kterému fotbalisté ze severu Čech přišli díky Matěji Polidarovi, je ale v nastavení připravil Hilál.

Utkání 30. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slovan Liberec, 28. dubna 2024, Ostrava. (zleva) brankář Olivier Vliegen z Liberce a Jan Juroška z Ostravy.