Zápasy ve Španělsku ale Spartu drsně vrátily zpět na zem. Tři prohry, pouze dva vstřelené góly.

„Vůbec nejsme spokojení, je před námi ještě hodně práce,“ přiznal kouč Jílek.

„Není to ideální, ale pravda se ukáže až v lize a je na nás, abychom ukázali, na čem jsme pracovali a zvládli první zápas na jaře vítězně,“ uklidňoval situaci stoper David Lischka.

Prohra s třetiligovou Marbellou 1:2, stejně jako s norským Bodo/Glimt a v generálce 0:2 se švédským Malmö. Navíc po vlažném výkonu, prakticky bez vážnější šance.

„Směrem dopředu jsme nebyli nebezpeční, scházela nám kvalita na poslední třetině hřiště,“ hledal Jílek příčiny nezdaru.

Bez jediné posily

Sparta se rozhodla jít jinou cestou, než v minulých letech. Během zimní přestávky nepřivedla ani jednu posilu a snaží se vyždímat maximum z toho, co je na Letné k dispozici. Ovšem za posilu se dá brát Bořek Dočkal, který se do plného zápřahu vrátil po téměř roční přestávce bez fotbalu. V generálce odehrál 78 minut a trenérovi i fanouškům tím dal jasně najevo: Jsem připraven!

Velkou neznámou bude sparťanský útok. Benjamin Tetteh se na hrotu trápí, Libor Kozák musel předčasně odletět do Prahy a léčit šrámy, aby stihl začátek jarní části FORTUNA:LIGY.

„Sparta potřebuje stabilizovat své výkony. Chvíli se jí daří a pak zase ne. Druhé místo je hratelné,“ míní bývalý sparťan Radek Šírl.

Po povedené druhé polovině podzimu se čekalo, že Letenští budou atakovat druhou příčku, kterou s pětibodovým náskokem hájí Plzeň.

„Hratelné to je, ale musí se vyvarovat kolísání formy a bojovat. Velká bojovnost Spartu vždy zdobila, i když se nedařilo, tak měli soupeři respekt,“ dodává Šírl.

Vybudovat si respekt zpět bude těžkým úkolem. Probudí se Jílkova družina? Jaro začíná příští týden v Liberci.