Proč? Jasně to shrnul vůdce Letenských Josef Šural: „Sparta teď působí nejsilnějším dojmem za dobu, co v ní jsem. Je to cítit i v kabině, kde se vytvořila opravdu výborná parta.“

Pravda, hráči v rudém v poslední době působí až vzorově. Soudržně, neohroženě, zkrátka „železně“. Jako kdysi. A jako kdysi mají konečně i výsledky.

Kvalitní příprava

Stačí se podívat. Plný počet bodů brali sparťané ve FORTUNA:LIZE už třikrát za sebou. Nejprve doma porazili poslední Duklu, pak ubojovali těžké střetnutí v Ostravě a nakonec stylově přejeli Liberec.

Čemu současný vzestup formy přisuzovat? „Jsme výborně připraveni po taktické stránce. Každý hráč přesně ví, co dělat, abychom byli úspěšní. Když se navíc nedaří, můžeme změnit rozestavění z 3-5-2 na klasické 4-4-2,“ libuje si kapitán Šural.

To soupeř má úplně jiné starosti. Svěřenci Pavla Vrby sice předvedli slušné představení v Lize mistrů proti CSKA Moskva, jenže v tuzemské soutěži se trápí. Důkaz? Z posledních tří klání vytěžil loňský mistr jen tři body se skóre 1:7.

Také proto se nezdráhají mluvit o výhře ani sami Pražané. 

Plzeňská antipatie

„Ano, dlouho jsme tam nezvítězili. Naším jasným cílem je to změnit,“ burcuje před šlágrem kola sparťanský trenér Zdeněk Ščasný. V bojovné náladě je i Šural: „Většina hráčů Plzně Spartu nesnáší a půjde do nás na sto procent. My je ale chceme vyloupit, nebudeme říkat, že ne. Jedeme k nim bodovat a plně se na svůj cíl soustředíme.“

Přesně tak žádný alibismus. Takové uvažování si ostatně Letenští ani nemohou dovolit. Pokud totiž chtějí současné „železné“ období potvrdit, je třeba tak i působit. Bez výjimky.

Bitva startuje v pátek v 19.00. Podaří se sedmileté prokletí konečně zlomit?

Poslední výhra Sparty v Plzni
29. 8. 2011 

Plzeň – Sparta 0:2 (0:2) 
Branky: 5. a 29. Kweuke

Sparta: Švenger – Kušnír, Jarošík, Zápotočný, Pamič – Sionko (64. Mareš), Matějovský, Hušek, Grajciar, Podaný (77. Juhar) – Kweuke (90. Brabec). 

Plzeň: Čech – Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský – Petržela (53. Fillo), Horváth (89. Darida), Kolář, Jiráček, Pilař – Bakoš (62. Ďuriš).