Domácí ani hosté nepřinesli v prvním poločase do hry příliš fotbalového. Do vyložených šancí se ani jeden tým dostat nedokázal, nejvíce zajímavý tak byl neustálý boj pořadatelů i samotných fotbalistů s přílivem konfet z tribun a několik strkanic.

Tetteh se před jedním z rohových kopů sápal na Filla a když Diop po odpískání zajel do Stanciua, pár poznámek si došel za rozčileným trenérem Sparty Zdeňkem Ščasným vyměnit kapitán Baníku Milan Baroš.

Kapitán Slovácka Vlastimil Daníček
Praha může kopat a Morava ne? divil se kapitán Daníček

„Věděli jsme, jaká nás čeká atmosféra, a že hráči budou vyhecovaní. Připravovat se na to ale nemůžete, tvrdost nejde namodelovat v tréninku. V bojovnosti jsme se ale vyrovnali a i díky tomu jsme uspěli,“ okomentoval střetnutí kouč pražského celku.

Druhá půle přinesla přece jen více příležitostí. Pěknou ránu z dálky vyslal na Nitu Hrubý, ale sparťanský gólman ji vyškrábnul mimo tři tyče. Na druhé straně namazal Plavšičovi Šindelář, kterého však v úniku vychytal Laštůvka. O pár chvil později pomohla Spartě trocha štěstěny, tečovaný centr Fleišmana skončil jen těsně vedle.

Ofenzivní trápení však nakonec mělo konec. Frýdek výtečně vysunul do úniku Tetteha a ten mazácky překonal Laštůvku. Domácí se těžko dostávali k závěrečnému tlaku a Sparta si tak odvezla plnou porci bodů. „Byl to těžký zápas. Tady musíte vždy bojovat více než jinde, ale zvládli jsme to a tři body jsou skvělé,“ prohlásil hrdina zápasu Tetteh.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 77. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Hájek, Flimmel. ŽK: Diop, Fillo, Pazdera, J. Šašinka - Šural, Tetteh, Frýdek, Vukadinovič. Diváci: 14 212.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo (88. Granečný), Jánoš (81. O. Šašinka), Hrubý, Holzer - Baroš (78. J. Šašinka), Diop. Trenér: Páník.
Sparta: Nita - Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa - Sáček (73. Vukadinovič), Stanciu, Frýdek, Plavšič (81. Čivič) - Šural, Tetteh (86. Mebrahtu). Trenér: Ščasný.

Majitel Baníku Václav Brabec.
Majitel Baníku Brabec: "Jsem velmi impulzivní fanoušek, rozčiluju se"